Jedyna uczelnia z Polski w rankingu | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jedyna uczelnia z Polski w rankingu

1

Uniwersytet Gdański w prestiżowym rankingu Times Higher Education (THE) Young University Rankings 2019

Z przyjemnością informujemy, że w światowym zestawieniu Times Higher Education (THE) Young University Rankings 2019 Uniwersytet Gdański sklasyfikowano na 301+ pozycji wśród młodych uczelni wyższych  z całego świata. UG jest jedyną uczelnią z Polski w tym rankingu.

The Times Higher Education Young University Ranking to światowe zestawienie najlepszych uczelni wyższych o różnym profilu, które działają nie więcej niż 50 lat.

Jednym z 13 kryteriów oceny w rankingu, obok min. środowiska nauczania,  badań naukowych, liczby i jakości publikacji oraz innowacyjności i wpływu społecznego, jest prestiż uczelni.

Wagi wskaźników w zestawieniu młodych uniwersytetów zostały skorygowane tak, aby zmniejszyć wagę reputacji, którą niedawno utworzone uczelnie dopiero budują.

Miejsce w czwartej setce Times Higher Education (THE) Young University Rankings 2019 jest dla Uniwersytetu Gdańskiego dużym wyróżnieniem i świadczy o dynamicznym rozwoju uczelni oraz uznaniu dla umacniania swej pozycji na arenie światowej.

Pełne zestawienie wyników oraz więcej informacji o rankingu na stronie: https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2019/young-university-rankings

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik
Treść wprowadzona przez: Andrzej Żurawik