Program Wsparcie dla Czasopism Naukowych

Zasady składania wniosków

Celem programu jest podniesienie poziomu praktyk wydawniczych i edytorskich umożliwiających wejście polskich czasopism naukowych w międzynarodowy obieg naukowy.

Termin składania wniosków określa komunikat ministra o konkursie w ramach programu, nie częściej niż co 2 lata zgodnie z art. 401 ust. 3 ustawy Prawo o Szkolnictwie Wyższym i Nauce z 20 lipca 2018 r.

Wnioski składa się w systemie teleinformatycznym wskazanym w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej ministra (ZSUN/OSF), przy czym podczas składania wniosków nastąpuje automatyczne pobranie części najważniejszych danych wniosku z systemu POL-index. Wniosek przekazywany jest w formie dokumentu elektronicznego opatrzonego kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Przypominamy, że w sekcji DANE WNIOSKODAWCY - Kierownik podmiotu musi znajdować się Rektor uczelni, bez względu na to kto będzie podpisywał wniosek/raport.

Dane dotyczące osoby upoważnionej do podpisania wniosku znajdują się w sekcji OSOBY PRZYGOTOWUJĄCE WNIOSEK.

Wsparcie w ramach programu realizowane jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 20 września 2018 r. w sprawie pomocy de minimis w ramach programu "Wsparcie dla czasopism naukowych" (tekst jedn.:Dz.U.2020 poz.94 z póz.zm.)

W dniu 02 grudnia 2020 roku opublikowane zostało Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 1 grudnia 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie pomocy de minimis w ramach programu "Wsparcie dla czasopism naukowych" (Dz.U. 2020 poz.2146).

Komunikat Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 01 października 2018 r. w sprawie konkursu w ramach programu "Wsparcie dla czasopism naukowych" (październik 2018)

Pierwszy konkurs w ramach programu "Wsparcie dla czasopism naukowych". Nabór wniosków zakończony 16 października 2018 r.

Raport roczny z wykorzystania środków finansowych składany jest w terminie do 31 stycznia roku następującego po roku, w którym pomoc została przyznana.

Raport końcowy z wykorzystania środków w terminie 60 dni od dnia zakończenia realizacji projektu, na który pomoc została przyznana.

Przedsiębiorca nie składa raportu rocznego za ostatni rok realizacji projektu, jeżeli termin jego złożenia przypada po terminie złożenia raportu końcowego.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 16. Grudzień 2020 - 12:37; osoba wprowadzająca: Edyta Kunaszewska Ostatnia zmiana: wtorek, 1. Czerwiec 2021 - 13:05; osoba wprowadzająca: Edyta Kunaszewska