Women in Tech Days 2021 - zapisz się!

plakat wydarzenia

Festiwal Women in Tech Days 2021 organizowany przez Fundację Edukacyjną Perspektywy 26 i 27 maja to szkolenia, warsztaty, zapisy na staże, praktyki, szkolenia, programy mentoringowe i stypendia. - Wydarzenie ma nie tylko inspirować młode kobiety i wzmacniać ich motywację przy stawianiu pierwszych kroków w świecie tech, ale też dostarczać im wiedzy o doskonałej jakości merytorycznej – zapowiadają organizatorzy.

Wydarzenie adresowane jest głównie do studentek i doktorantek kierunków technicznych i ścisłych. - Celem fundacji „Perspektywy” jest wspieranie kobiet, które zdecydowały się na karierę w świecie nowoczesnych technologii, poprzez dostarczanie im najlepszej wiedzy merytorycznej oraz inspirowanie ich i doradztwo edukacyjne i zawodowe – mówi dr Bianka Siwińska, szefowa Fundacji Perspektywy.

W ramach festiwalu online 26-27 maja 2021 zostaną zrealizowane warsztaty z umiejętności technicznych i miękkich (nietechniczne - związane z zarządzaniem, pracą w zespole, umiejętności interpersonalne, komunikacja etc.), spotkania indywidualne z mentorami – pracownikami najlepszych firm technologicznych (m.in. Standard Chartered, 3M, Intel, Fujitsu, Procter & Gamble, Luxoft) czy doradztwo karierowe itp. W wydarzeniu wezmą udział eksperci w branży. Festiwal będzie się odbywać online na zaawansowanej platformie eventowej Swapcard.

Na zapisane osoby czekają unikatowe oferty szkoleń, warsztatów, staży, praktyk, programów mentoringowych i stypendiów, a także Warsztaty  - TECH & SOFT, Inspirujące Tech Talks, Role Models Sessions & Keynote Speech, Strefa Mentoringu, Women in Tech NIGHT i wiele więcej!

Career Expo jako interaktywna przestrzeń doradztwa, odkryje przed uczestniczkami nieoczywiste, niezwykłe, atrakcyjne ścieżki zawodowe po studiach na konkretnych kierunkach.

W PROGRAMIE:

Inspirujące Tech Talks - Rozmowy o trendach technologicznych, które zdefiniują najbliższą przyszłość, o specjalizacjach, jakie w najbliższej przyszłości będą przepustką na globalny rynek pracy

Career EXPO - Interaktywna przestrzeń doradztwa, unikatowe oferty szkoleń, warsztatów, staży, praktyk, programów mentoringowych i stypendiów.

Warsztaty  - TECH & SOFT - eksperci z firm technologicznych podzielą się swoją wiedzą praktyczną z  z umiejętności technicznych i miękkich

Women in Tech – Role Models Sessions & Keynote Speech - spotkania z wybitnymi kobietami, które w świecie technologii zbudowały spektakularną karierę.

Strefa Mentoringu - niepowtarzalna okazja porozmawiania indywidualnie online z pracownikami firm technologicznych, „startuperkami” i naukowczyniami

Women in Tech NIGHT - wieczór z autorkami najciekawszych książek o technologiach, rozmowy podczas Evening Chat Tables, Koktajl Party oraz Women in Tech Night Dance Party.

Więcej informacji i szczegółowy program na stronie https://womenintechday.pl/.

oprac. Ewa Cichocka / Zespół Prasowy UG