Uniwersytet Dzieci wraz z Uniwersytetem Gdańskim zaprasza dzieci na studia – rekrutacja rozpoczęta

Od 13 lat w Polsce, teraz także w Gdańsku!

Ile kropel jest w Morzu Bałtyckim? Dlaczego rekinom nie rosną zęby? Skąd się bierze woda w kranie? Uniwersytet Dzieci przybywa nad morze, by razem z Uniwersytetem Gdańskim rozwijać dziecięce pasje. Zapraszamy małych odkrywców z Pomorza na studia na kierunkach: Odkrywanie (6-7 lat) oraz Inspiracje (8-9 lat).

Chcemy pomóc rozwijać dziecięce pasje i poszukiwać odpowiedzi na najbardziej zdumiewające pytania, by zaspokajać i podtrzymywać dziecięcą ciekawość będącą najlepszym motorem do nauki i poznawania świata.

Najbardziej skuteczną formą nauki jest nauka poprzez doświadczanie, dlatego zajęcia na Uniwersytecie Dzieci prowadzone są autorską Metodą Pytań i Doświadczeń.

Mali studenci podczas warsztatów mają szansę zamienić się w naukowców i poznawać fascynujący świat nauki, pytając i eksperymentując.

Wykłady i warsztaty prowadzone są przez specjalistów - praktyków. Odbywają się w soboty i to rodzic decyduje o tym, jak będzie wyglądał harmonogram zajęć jego dziecka.

Jak zapisać dziecko na studia?

Rekrutacja odbywa się elektronicznie, poprzez założony wcześniej panel rodzica. Sposób wzięcia udziału w rekrutacji na rok szkolny 2020/21 jest szczegółowo opisany na stronie.

Dlaczego Uniwersytet Dzieci? (pdf)

Wielkie otwarcie UD w Gdańsku (pdf)

Biuro Promocji