Konferencja z cyklu: Otwarci na świat, otwarci na przyszłość. pt. Edukacja to relacja

calendar_month
-
location_on
Instytut Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku
Organizator wydarzenia:
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku
Image
Dodane przez jbereszczynska - śr., 05/02/2020 - 12:36

Z inicjatywy Marty Młyńskiej, konsultanta ds. kreatywności oraz wspomagania nauczycieli języków obcych Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku, będziecie mieć Państwo niepowtarzalną okazję uczestniczyć w kolejnej konferencji z cyklu: Otwarci na świat, otwarci na przyszłość pt. "Edukacja to relacja", która odbędzie się 11 lutego 2020 roku w godzinach 9.30- 14.20 w  Instytucie Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku.  Konferencja została objęta honorowym patronatem: Marszałka Województwa Pomorskiego, Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, Rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Celem konferencji jest określenie roli nauczyciela w tworzeniu przestrzeni dla dialogu opartego na partnerskich relacjach, wzbudzenie refleksji na temat budowania atmosfery sprzyjającej efektywnej współpracy,  kształtowanie postawy otwartości nauczycieli na dialog. Moderatorem panelu dyskusyjnego pt. „Rola relacji w edukacji” będzie Tamara Wrona, wicedyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Słupsku. Na konferencji wystąpią: dr Marcin Szulc, profesor Uniwersytetu Gdańskiego ze swoim wykładem "Obyś cudze dzieci uczył”, pani Maria Mach, dyrektor Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci z wykładem nt. metody sokratycznej zadawania pytań, Natalia Zarańska, pedagog, trener i coach oraz edukacyjny duet dekady: Przemysław Staroń,  psycholog, trener, wykładowca, Nauczyciel Roku 2018, Człowiek Roku 2019, który w swoim wystąpieniu udowodni, że "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" i Paweł Lęcki- nauczyciel, fotograf i znany twórca internetowy, który przedstawi nam ciekawą hipotezę „A co jeśli w szkole byłyby lekcje umierania?” Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej https://www.odn.slupsk.pl/.

Spotkanie adresowane jest do dyrektorów szkół, doradców zawodowych, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, psychologów, nauczycieli, pracowników placówek doskonalenia, nadzoru pedagogicznego i organów prowadzących jednostki systemu oświaty, uczelni wyższych oraz wszystkich, którzy poszukują nowego modelu szkoły, odpowiadającemu wyzwaniom XXI wieku.

Konferencja „Edukacja to relacja” jest wyjątkowym, jedynym w swoim rodzaju wydarzeniem w naszym regionie. Przedsięwzięcie to daje możliwość podkreślenia wagi relacji międzyludzkich w przestrzeni szkolnej oraz wskazania roli nauczyciela w tworzeniu przestrzeni dla dialogu opartego na partnerskich relacjach. Wydarzenie podkreśli wagę atmosfery sprzyjającej efektywnej współpracy w budowani przestrzeni szkolnej. i bardziej efektywnej współpracy między szkołami i placówkami oświatowymi oraz z podmiotami działającymi na rzecz edukacji. Konferencja z cyklu Otwarci na świat, otwarci na przyszłość. „Edukacja to relacja” udowodni również, jak wielka moc i potencjał tkwią w relacjach międzyludzkich, a tym samym otworzy ona jej uczestnikom drogę do lepszej współpracy.