Klimat dla nauki - piknik naukowy na UG

Organizator wydarzenia:
FRUG, UG
Plakat wydarzenia

Nie masz planów? Zastanawiasz się, jak wykorzystać wolny czas? Nie zwlekaj! Dołącz do nas! Odwiedź nasze wyjątkowe stoiska, porozmawiaj z naukowcami, uzyskaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania! Przygotowaliśmy m.in. gry terenowe, pokazy, warsztaty, zawody rodzinne i konkursy. A na scenie występy artystyczne, nauka tańców, dialogi malarskie oraz cykl: Wywiad z naukowcem.

Nasze zaproszenie przyjęli już: dr hab. Tomasz Tadeusz Koncewicz, prof. UG, prof. dr hab. Hanna Mazur-Marzec oraz prof. dr hab. Tadeusz Stegner. Podczas wydarzenia odbędą się ciekawe prezentacje oraz wykłady, przygotowane przez naukowców z UG, jak np. "Psychologiczne wyznaczniki zdrowia, czyli kilka słów o tym co robić, żeby nie zmiotło nas z planszy", dr Marcina Szulca.

A dla dzieci, super eko strefa, pełna niespodzianek i zabawy! W programie, m.in.: w sobotę przedstawienie dla najmłodszych "Dyzio w krainie wyobraźni" (Zawodowy Teatr, Miejski Dom Kultury w Rumii), eko eksperymenty, mały Artysta, gry i duże bańki. Dla spragnionych odpoczynku - strefa relaksu!

PRZYJDŹ ... ABY POZNAĆ!
Piknik Naukowy, organizowany jest w ramach projektu pn. "Klimat dla Nauki. Doświadcz, poznaj, zrozum - pikniki naukowe", finansowanego z programu "Społeczna odpowiedzialność nauki" Ministra Edukacji i Nauki. Głównym celem jest popularyzacja osiągnięć naukowych Uczelni, pracy naukowców, badań naukowych, prac rozwojowych oraz promocja nauki z działaniami, które ukierunkowane są na
przedstawienie w przystępny sposób przydatności wiedzy naukowej w życiu codziennym oraz upowszechnianie tradycji społeczności akademickiej
. Przygotowane działania mają wprowadzić lokalnych mieszkańców w świat nauki i codzienność Uniwersytetu, przybliżyć naukę w możliwie zrozumiałej i ciekawej formie, która pozwoli zrozumieć sens pracy naukowej, rozwinąć ciekawość świata i radość z jej poznawania. Istotnym aspektem pikników będzie wykreowanie wydarzeń, które pozwolą na integrację społeczności lokalnych ze środowiskiem naukowców i pomorskim ośrodkiem akademickim.

Pikniki pozwolą przedstawić zagadnienia społecznej odpowiedzialności nauki tj. nauki, która uwzględnia interesy społeczne, ochronę środowiska oraz relacje z różnymi grupami interesariuszy. Pozwolą zwiększyć wśród uczestników świadomość roli badań naukowych w poprawie komfortu życia codziennego.

Partner Merytoryczny - Uniwersytet Gdański
Organizator - Fundacja Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego
ZAPRASZAMY SERDECZNIE! CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE!