Spotkanie z dr. hab. Maciejem Nyką, prof. UG, Zastępcą Rzecznika ds. Równego Traktowania i Przeciwdziałania Mobbingowi w zakresie spraw studentów i doktorantów

calendar_month
location_on
platforma Ms Teams
Organizator wydarzenia:
Samorządy Studentów i Doktorantów
Dodane przez mnieczuja - pt., 26/11/2021 - 12:00

Władze Uniwersytetu Gdańskiego prowadzą politykę majacą na celu całkowite wyeliminowanie zachowań o znamionach dyskryminacji z przestrzeni naszej Uczelni. Dzieje się to przy wsparciu organów Samorządów Studentów i Doktorantów, które wspólnie opracowały Politykę przeciwdziałania dyskryminacji wobec studentów i doktorantów w Uniwersytecie Gdańskim. Na podstawie wspomnianej regulacji Rektor UG powołał osobę która ze względu na bogate doświadczenie w zawodzie prawnika oraz przymioty osobowe doskonale sprawdza się w zakresie zapobiegania i przeciwdziałania zachowaniom dyskryminacyjnym tj. dr hab. Macieja Nykę, prof. UG.

Już 8 grudnia członkowie społeczności akademickiej naszej Uczelni będą mogli wziąć udział w spotkaniu z prof. UG Maciejem Nyką. Będzie można dowiedzieć się m.in. jakie zachowania można uznać za dyskryminację i jakie powinny być jednoznacznie piętnowane, jaką pomoc można uzyskać na Uczelni, komu zgłosić takie zachowania, a także jakie procedury zostaną podjęte po dokonaniu zgłoszenia.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/222640679948059/?ref=newsfeed

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia o godzinie 10:00 za pośrednictwem platformy Ms Teams pod linkiem: kliknij tu