VIII Konferencja Studencka Dzień Pedagoga Specjalnego

Organizator wydarzenia:
PORTA - Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Specjalnej i Uniwersytet Gdański
Kategoria wydarzenia

1  października 2020 r. odbędzie się VIII Konferencja Studencka Dzień Pedagoga Specjalnego, organizowana na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przez Koło Naukowe Studentów Pedagogiki Specjalnej PORTA. Serdecznie zapraszamy.

Hasłem tegorocznego spotkania jest: Niepełno(s)prawność - obecność w przestrzeni publicznej i funkcjonowanie w życiu społecznym. Organizatorzy chcą nim zwrócić uwagę na błędne koło dostępności, polegające na tym, że niedostosowanie przestrzeni i usług wpływa na niewielkie korzystanie z nich przez osoby z niepełnosprawnościami. Z kolei te niskie statystyki niekorzystnie wpływają na decyzje podejmowane przez władze, które nie widzą potrzeby zmian.

Organizatorzy zaprosili do kontaktu wszystkie osoby chętne do wystąpienia, poprowadzenia prelekcji lub warsztatów: pedagogów, rodziców, działaczy społecznych, architektów, prawników, pracowników administracji publicznej, osoby doświadczające dyskryminacji ze względu na etykietowanie niepełnosprawności oraz wszystkich, którym bliski jest temat wydarzenia.

Wstęp na wydarzenie jest całkowicie wolny. Poza ciekawymi wystąpieniami przewidziano też praktyczne warsztaty, na które będą obowiązywać zapisy przed konferencją. Liczba miejsc będzie ograniczona. Wydarzenie będziemy aktualizowane na bieżąco na str FB.