Trio w Polskiej Akademii: Kobieta-Matka-Akademiczka. Her-storia o uniwersytecie marzeń

Dodane przez eromaniuk - wt., 06/28/2022 - 10:41
Data wydarzenia:
Miejsce wydarzenia:
Wydarzenie Online
Organizator wydarzenia:
Interdyscyplinarne Seminarium Gender
Naukowczyni

W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie w formule online z dr Beatą Karpińską – Musiał, autorką książki pt. „Harcowanie na planie. Her-storia stawania się matką-akademiczką w polskim uniwersytecie”.

Jest to opowieść o dość skomplikowanym etapie życia autorki, która będąc matką trójki dzieci przeszła drogę od studentki do naukowca.

- To jest pozycja, która rzuca wyzwanie czytelnikowi pod względem metodologicznym. Miesza styl naukowy z eseistycznym. Publikacja była z jednej strony oskarżana o nieprecyzyjność naukową. Mówiono, że nie jest w żaden sposób autoetnografią. Z drugiej strony pojawiały się głosy, że jest to autoetnografia najwyższej próby - opowiadał podczas spotkania autorskiego z dr Beatą Karpińską-Musiał prowadzący dr Jarosław Jendza.

W celu otrzymania linku do spotkania należy wcześniej wysłać maila na adres: lodzkieseminariumgender@gmail.com

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/488126769736610/