5. Nordic Focus Festival 2020 Festiwal Kultury Nordyckiej Uniwersytetu Gdańskiego

Dodane przez ewitkowska - pon., 10/05/2020 - 12:03
Data wydarzenia:
Miejsce wydarzenia:
Pałac Opatów - Muzeum Narodowe w Gdańsku Oddział Sztuki Nowoczesnej, ul. Cystersów 18, 80–330 Gdańsk / Online
Organizator wydarzenia:
Akademickie Centrum Kultury ACK Alternator
Plakat wydarzenia

Akademickie Centrum Kultury ACK Alternator Uniwersytetu Gdańskiego, Instytut Skandynawistyki UG Skandynawistyka gdańska i goście i Dyskusyjny Klub Filmowy DKF UG Miłość Blondynki zapraszają na piątą edycję festiwalu kultury nordyckiej Nordic Focus Festival 2020! Po raz kolejny poczujemy orzeźwiający powiew skandynawskiej kultury i zagłębimy się w filozofię życia osób zamieszkujących kraje nordyckie.

Festiwal ma na celu przybliżyć mieszkańcom Gdańska szerokie spektrum kultury i obyczajów krajów nordyckich. Głównym elementem programu będą wykłady, spotkania i dyskusja ze specjalistami tematyki nordyckiej, m.in. autorami reportaży: Wikorią Michałkiewicz (Kraj nie dla wszystkich); Magorzatą Sidz (Kocie chrzciny); Maciejem Czarneckim (Skandynawski halal); oraz z podróżnikami: Arkadym J. Fidlerem, Kubą Witkiem, Z. Szwochem. Dodatkowo odbędą się warsztaty językowe i plastyczne dla dzieci i dorosłych. Odbiorcami są studenci UG oraz mieszkańcy Gdańska.

W związku ze stanem epidemii COVID-19 każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do rejestracji danych i pobrania bezpłatnej wejściówki oraz wypełniania "Oświadczenia uczestnika wydarzenia w związku ze stanem epidemii COVID-19". Dokument dostępny jest do pobrania na stronie lub na miejscu wydarzenia.

Wydarzenie rozpocznie się 21.11.2020 (start o godz.12:00) i potrwa do 22.11.2020 r. do godz.19:00

Szczegóły programu wkrótce na www.nff.ug.edu.pl