Konkurs na felieton reporterski "Moje studia w pandemii"

calendar_month
location_on
Konkurs online
Organizator wydarzenia:
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Koło Naukowe Dziennikarstwo Internetowe i Social Media
Dodane przez ewitkowska - śr., 07/10/2020 - 10:52

Konkurs na felieton reporterski "Moje studia w pandemii" przeznaczony jest dla wszystkich studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego. Organizatorzy, tj. Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego oraz Koło Naukowe Dziennikarstwo Internetowe i Social Media, zapraszają do wspólnej zabawy – prace można przesyłać od 1 października do 22 listopada 2020 r.

W semestrze zimowym roku akademickiego 2020/21 na Uniwersytecie Gdańskim studiujecie w trybie hybrydowym (główne jednak on-line). Studia zdalne to bardzo trudny czas zarówno dla Was, studentów i doktorantów, jak i dla wykładowców. W związku z tym nie możecie jeszcze dobrze poznać swoich kolegów, ani nawiązać cennych osobistych relacji, z których niekiedy rodzą się przyjaźnie na całe życie.

W celach integracyjnych proponujemy Wam konkurs, w którym możecie podzielić się swoim doświadczeniem z innymi studentami i doktorantami swojego Wydziału, całego Uniwersytetu Gdańskiego, a dzięki patronatowi Komisji Europejskiej, także ze studentami z Europy, którzy w związku z pandemią dzielą Wasze doświadczenie.

Felieton i zdjęcie prześlij do 22 listopada 2020 r.

Napisz tekst (od 1800 do 2000 znaków ze spacjami) o tym, jak wyglądają Twoje studia w pandemii #studiawpandemii, za czym tęsknisz najbardziej, co lub kto jest w tym czasie dla Ciebie motywacją do studiowania, a co najbardziej Ci w tej sytuacji przeszkadza, sprawia trudności, powoduje smutki. Dodaj do tego zdjęcie ilustrujące „Moje studia w pandemii” (w dobrej rozdzielczości w formacie jpg.). Jeśli na zdjęciu znajdują się inne osoby, prześlij na adres e-mail: malcer@ug.edu.pl pisemną zgodę tej osoby na publikację wizerunku.

Tekst i zdjęcie oznacz hashtagami:

• kluczowym: #studiawpandemii
  • dodatkowymi: #filologicznyug, #nafilologiczym #komisjaeuropejska

W terminie od 1 października do 22 listopada 2020 r. przyślij tekst w edytowalnym pliku, zdjęcie, imię i nazwisko, informację o Wydziale i roku studiów, na którym studiujesz na adres e-mailowy: malcer@ug.edu.pl, a felieton i zdjęcie zostaną opublikowane na profilu instagramowym @filologicznyug. Konkurs zostanie rozstrzygnięty 7 grudnia 2020 w mediach społecznościowych (na Instagramie @filologicznyug) i na stronie Wydziału Filologicznego www.fil.ug.edu.pl

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w okresie mikołajkowym 7 grudnia 2020 r. Na zwycięzców czekają wartościowe nagrody.

Patronat honorowy nad wydarzeniem: Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia

Więcej informacji na stronie wydziału filologicznego