„Języki Obce w Międzynarodowym Środowisku Akademickim”

calendar_month
location_on
Organizator wydarzenia:
SEA-EU
Dodane przez ewitkowska - pon., 11/01/2021 - 12:20
plakat wydarzenia

W imieniu zespołu Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Gdańskiego w Polsce mamy przyjemność zaprosić Państwa na pierwszą edycję wydarzenia International Partner’s Day zatytułowanego: „Języki Obce w Międzynarodowym Środowisku Akademickim”, które odbędzie się online, w piątek 15 stycznia 2021 r.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu składającym się z praktycznych warsztatów oraz prezentacji przygotowanych przez wykładowców CJO, a także do nawiązania kontaktów akademickich z innymi Uczelniami.

Wszystkich uczestników zachęcamy do wygłoszenia krótkich (do 15 minut) prezentacji o rodzimych Uczelniach z uwzględnieniem informacji dotyczących kursów językowych oferowanych studentom.

International partner’s Day  - PIĄTEK, 15 STYCZNIA 2021 - program wydarzenia poniżej.

„JĘZYKI OBCE W MIĘDZYNARODOWYM śRODOWISKU AKADEMICKIM”

Powitanie uczestników konferencji przez organizatorów

Oficjalne otwarcie konferencji przez Władze UG

Alina Swebocka (Dyrektor Centrum Języków Obcych)

Prezentacja: Kompetencje językowe absolwentów szkół wyższych a oczekiwania pracodawców. Jak sprostać wyzwaniom współczesnego rynku pracy?

+ 15 minut dla eksperta z firmy Alexander Mann Solutions

Andrzej Szabała (Wykładowca Centrum Języków Obcych)

Prezentacja: Współpraca CJO UG ze środowiskiem gospodarczym

Informacja na temat organizacji szkoleń i warsztatów w języku angielskim przeprowadzanych
przez przedstawicieli świata biznesu dla studentów lektoratów.

Prezentacje  przygotowane przez uczestników Konferencji

Przerwa na lunch

Cztery równoległe prezentacje

Irena Moszczyńska-Janicka (Wykładowca Centrum Języków Obcych)

Prezentacja: Zaangażowani Informatycy

Historia wspólnego projektu Centrum Języków Obcych oraz Instytutu Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. Projekt umożliwia połączenie potencjału studentów i wykładowców w celu stworzenia aplikacji językowych dostosowanych do potrzeb pozostałych studentów Wydziału.

Paweł Kwiatkowski (Lektor Centrum Języków Obcych)

Warsztat: Współczesny język angielski

Będziemy pracować ze zwrotami, które pojawiają się wraz z nowymi trendami społecznymi w Wielkiej Brytanii oraz wyjaśnimy ich znaczenie. Chociaż nie jest to warsztat stricte metodyczny, może zainspirować uczestników Konferencji do zastosowania kilku pomysłów w pracy ze studentami.

Hanna Szpilczyńska (Wykładowca Centrum Języków Obcych)

Prezentacja: Dwujęzyczność zawodowa filologów a ich funkcjonowanie poznawcze po sześćdziesiątym roku życia

Monika Gawin, Małgorzata Kudlik-Jędruch oraz Alicja Deutsch-Waniek (Wykładowcy  Centrum Języków Obcych)

Warsztat: Intensywna lekcja języka polskiego

Pytania, odpowiedzi oraz podsumowanie i zamknięcie konferencji.