"Transport w dziejach. Idee, kultura, historia"

calendar_month
location_on
Organizator wydarzenia:
Naukowe Koło Doktorantów Historii Uniwersytetu Gdańskiego
Dodane przez ewitkowska - czw., 04/02/2021 - 11:41
Plakat wydarzenia

III edycja Ogólnopolskiej Studencko-Doktoranckiej Konferencji Naukowej pt. "Transport w dziejach. Idee, kultura, historia", odbędzie się 19 marca 2021r.

Naukowe Koło Doktorantów Historii Uniwersytetu Gdańskiego pragnie ponownie zaprosić na spotkanie wszystkich miłośników zagadnień, związanych z transportem w ujęciu historycznym. Niestety, ich cykliczność została w ostatnim roku zakłócona z powodu pandemii. Nigdy jednak nie porzuciliśmy pomysłu spotkania i teraz postanowiliśmy wrócić do niego w zmienionej, dostosowanej do trudnych warunków formie. Nowe okoliczności zmuszają do obrania nowych form komunikacji. Jak poprzednio, nie wskazujemy kierunków ani tematów wiodących, interesuje nas transport w dziejach, w tym pojęciu zmieścić się może wiele: maszyny, ludzie, struktury, rozwiązania, wynalazki. Opracujemy bloki tematyczne, dzięki którym będziemy mieli szansę poznać osoby o podobnych do naszych zainteresowaniach. Kiedy trzy lata temu podjęliśmy się po raz pierwszy organizacji konferencji, poświęconej wskazanemu w tytule zagadnieniu, ustaliliśmy sobie, że nie będzie to sympozjum duże. Okazało się jednak, że historia transportu to temat niezwykle nośny, a ludzie, którzy się nim zajmują, stanowią grupę prawdziwych pasjonatów, wykorzystujących swą wiedzę w działalności naukowej i popularyzatorskiej. W takim gronie warto się spotkać i wymienić badawcze doświadczenia.

Zapraszamy w dniu 19 marca 2021 r. Konferencja, ze względu na pandemię, będzie prowadzona on-line, poprzez aplikację Microsoft Teams. Nasze spotkanie będzie miało charakter całodniowego, jednopanelowego, tak aby nasi goście mogli uczestniczyć we wszystkich referatach – liczymy na interesujące wystąpienia, ożywioną dyskusję w życzliwej atmosferze.

Czas na wygłoszenie referatu będzie wynosił 15 minut. Terminem składania wypełnionych i podpisanych formularzy zgłoszeniowych jest dzień 28 lutego 2021 r. Prosimy o ich dostarczenie w formie skanu na adres: nkdh@phdstud.ug.edu.pl

Osoby zakwalifikowane do udziału w konferencji otrzymają zaproszenie tydzień później, tj. 7 marca 2021 r.  W celu ograniczenia problemów technicznych, do 17 marca 2021 r. będziemy prosić zakwalifikowane osoby o przesłanie prezentacji multimedialnych w formacie pliku PDF, również na adres: nkdh@phdstud.ug.edu.pl

Nie przewidujemy opłaty konferencyjnej.