TEDxUniversityofGdansk WAVE coraz bliżej brzegu!

Dodane przez ewitkowska - czw., 02/04/2021 - 13:59
Data wydarzenia:
-
Miejsce wydarzenia:
Online
Organizator wydarzenia:
Wydział Filologiczny UG
Plakat wydarzenia

Tylko kilka dni dzieli nas od 11 czerwca, czyli pierwszej konferencji z cyklu TEDx na Uniwersytecie Gdańskim. Na oficjalnej stronie www.tedxuniversityofgdansk.com każdy ma możliwość rezerwacji miejsca na wirtualnej widowni. Niecierpliwie odliczamy, a każda sekunda przybliża nas do spotkania z falą wiedzy i inspiracji. Nadciągają idee warte rozpowszechniania!

Różnorodność tematów jak morze – szerokie i głębokie! Od medycyny, biotechnologii, poprzez edukację, ekonomię, ekologię, tematy genderowe, aż po rolę wrażliwości w życiu naukowczyń i naukowców.

“Interdyscyplinarny charakter konferencji sprawia, że nie ograniczamy się w doborze dziedzin, w jakich specjalizują się nasi Prelegenci i Prelegentki” - zapowiada Tomek Swebocki i Marta Tymińska, nadający kierunek działaniom zespołu ds. Prelegentów i Programu. Dokąd zabiorą nas nieposkromione fale wiedzy? Przekonajcie się sami! Poznajcie tematy prelekcji i przyłączcie się do transmisji online już teraz: https://bit.ly/3wtsPZf!

Jacek Kłosiński - mentor przedsiębiorców, trener biznesowym i autor książek - przybliży temat nowej FALI zawodowych przemian, jaką niesie ze sobą mikroprzedsiębiorczość.

Dr Lidia Chomicz-Mańka - która wraz z Zespołem Sensybilizatorów Biologicznych na UG opracowuje nowe leki przeciwnowotworowe - opowie o swojej pasji do chemii i udowodni, że warto płynąć na FALI marzeń o przyszłości bez chorób.

Prof. Krzysztof Łukaszuk - Kierownik Medyczny Klinik Leczenia Niepłodności INVICTA i doktor-pionier z 28-letnim stażem w diagnostyce laboratoryjnej - podejmie intrygujące kwestie genetyki i “człowieka przyszłości”.

Dr Marta Jurczyk - seksuolożka i terapeutka zgłębiająca sferę sprawności w seksualności, zwłaszcza w kontekście osób z niepełnosprawnością intelektualną - przełamie tabu na temat intymności.

Ania Miler - politolożka, kulturoznawczyni, aktywistka i badaczka herstorii kobiet związanych ze Stocznią Gdańską - udowodni, że historia to my.

Dr hab. Natasza Kosakowska-Berezecka - psycholożka międzykulturowa i mediatorka - opowie o równouprawnieniu płci jako o wspólnej sprawie, ważnej nie tylko dla kobiet.

Katarzyna Chmur łączy w sobie pasję do chemii, muzyki, poezji, kultury białoruskiej i ogromną wrażliwość. TEDxUG będzie okazją, by usłyszeć jej opowieść o meandrach poszukiwań własnego “ja” oraz surfowaniu na fali życiowych inspiracji.

Prof. zw. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński, z wykształcenia historyk, socjolog i antropolog, to nie tylko uczony i badacz, ale także działacz społeczny, zaangażowany w rozwój i animację lokalnej społeczności. Udowodni, że dobra edukacja, tak jak fala, nie może stać w miejscu.

Prof. Monika Zawadzka to prawdziwa kobieta renesansu. Jest architektką, projektantką i antropolożką kulturową wykładającą na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na  scenie TEDxUG opowie, czym jest dobry design miasta i jak wpływa na nasz dobrostan.

Prof. Jacek Piskozub to fizyk morza i profesor w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie. Bada wpływ globalnego ocieplenia na morza i oceany. Światowej sławy ekspert opowie, jak możemy powstrzymać falę zmian klimatycznych.

Jak powstają szczepionki? Na to pytanie odpowie Prof. dr hab. Krystyna Bieńkowska-Szewczyk. Ta zasłużona dla polskiej nauki wirusolożka specjalizuje się w biologii molekularnej wirusów, a zawodowo związana jest z Uniwersytetem Gdańskim, gdzie kieruje Zakładem Biologii Molekularnej Wirusów.

Jedną z prelekcji przedstawi nietuzinkowy duet - Kaja Kędzioł oraz Pola Biblis - współzałożycielki Młodej Zarazy zrzeszającej młodych aktywistów z Pomorza. Opowiedzą nam o swojej wizji zaangażowania społecznego i przybliżą kulisy działania ruchów młodzieżowych.

Niech FALA / WAVE będzie z Wami!

Spotkajmy się na wirtualnej widowni TEDxUniversityofGdansk!

Bądź na bieżąco:
LinkedIn | Facebook | Instagram | YouTube