TEDxUniversityofGdansk WAVE coraz bliżej brzegu!

Dodane przez ewitkowska - czw., 02/04/2021 - 13:59
Data wydarzenia:
Miejsce wydarzenia:
Organizator wydarzenia:
Wydział Filologiczny UG
Plakat wydarzenia

Mamy dobrą wiadomość dla fanów TEDx - znanej na całym świecie marki konferencji popularnonaukowych. 11 czerwca 2021 r. czeka nas odsłona lokalnej edycji wydarzenia. TEDxUniversityofGdansk, jak sama nazwa wskazuje, odbędzie się na największej pomorskiej uczelni - Uniwersytecie Gdańskim.

Konferencji pod szyldem TEDx nie mogło zabraknąć w kręgu społeczności 20 tysięcy studentów i studentek, niemal 2 tysięcy badaczek, naukowców i edukatorek oraz ponad 140 tysięcy absolwentek i absolwentów. Już 11 czerwca budynek Neofilologii przy ulicy Wita Stwosza 51 w Gdańsku ugości 12 Prelegentów i Prelegentek, których idee warte rozpowszechniania wybrzmią w transmisji online wprost ze sceny Sali Teatralnej

Dwanaście wyjątkowych osobowości o niebanalnym podejściu do nauki, biznesu, kultury i działań społecznych pokaże nam jak płynąć pod prąd lub dać początek fali zmian. Kogo zobaczymy w tym gronie? Przedsiębiorców, badaczki, naukowców i aktywistki związane ze środowiskiem akademickim lub jego bezpośrednim otoczeniem. Obok znanych nazwisk pojawią się też świeże głosy.

O tym, kto wystąpi na scenie TEDxUniversityofGdansk opowiemy w  maju w naszych mediach społecznościowych, ale datę 11.06 warto zaznaczyć w kalendarzu już dziś!

Nieposkromiony przypływ wiedzy, kreatywnej energii i inspiracji - tak organizatorzy uzasadniają wybór WAVE / FALI na motyw przewodni wydarzenia. “WAVE / FALA to nie tylko symbol cyklicznych transformacji, ale również metafora dynamicznych zmian społecznych i kulturowych” – mówi Justyna Burzyńska, współorganizatorka wydarzenia, stojąca na czele zespołu ds. Komunikacji i Wizerunku. "Trudno się żyje w pandemii. Tym bardziej powinniśmy zrobić dla społeczności Uniwersytetu - i dla całego regionu - coś miłego, mądrego i ważnego. Zrobimy to razem?" – zaprasza dr Miłosz Wojtyna z Wydziału Filologicznego, pomysłodawca konferencji.

Na uwagę zasługuje fakt, że przedsięwzięcie angażuje młode umysły już od pierwszych chwil powstawania. Wydarzenie ma charakter non-profit i powstaje dzięki grupie wolontariuszy i Partnerów. Więcej informacji i treści na falach TED znajdziecie w oficjalnym portalu www.tedxuniversityofgdansk.com.

Bądźcie na bieżąco i odwiedźcie media społecznościowe TEDxUniversityofGdansk:
LinkedIn | Facebook | Instagram

Kontakt dla mediów: