II edycja Otwartych Wykładów Ekonomicznych

Dodane przez ewitkowska - pt., 02/05/2021 - 13:13
Data wydarzenia:
-
Miejsce wydarzenia:
Online
Organizator wydarzenia:
Wydział Ekonomiczny UG
Plakat wydarzenia

W letnim semestrze kontynuować będziemy na Wydziale Ekonomicznym UG cykl zainicjowanych jeszcze przed pandemią Otwartych Wykładów Ekonomicznych.

Cykl spotkań z ekonomią ma służyć pogłębianiu wiedzy o otaczającym nas świecie i systemie społeczno-gospodarczym z punktu widzenia zjawisk ekonomicznych.

Program II edycji Otwartych Wykładów Ekonomicznych

Otwarte Wykłady Ekonomiczne mogą być:

  • dla uczniów źródłem inspiracji do poszukiwań swojej drogi życiowej, pomocą w przygotowaniu do egzaminów maturalnych, egzaminów ósmoklasisty i olimpiad,
  • dla nauczycieli pomocą w wyjaśnianiu zjawisk ekonomicznych podczas zajęć,
  • dla wszystkich sposobem zrozumienia zmian gospodarczych w naszym otoczeniu, a także problemów społeczno-ekonomicznych współczesnego świata.

Link do inf. na str. WE

Otwarte Wykłady Ekonomiczne są prowadzone przez doświadczonych wykładowców akademickich, którzy swoją pracę naukowo-dydaktyczną na Wydziale Ekonomicznym łączą niejednokrotnie z praktyką gospodarczą oraz zaangażowaniem w różnych organizacjach, instytucjach i wydarzeniach związanych z propagowaniem wiedzy ekonomicznej, w tym olimpiadach przedmiotowych.

Wykłady odbywać się będą od 09.02.2021 do 18.05.2021. Będą dotyczyć zagadnień makro i mikroekonomicznych, polityki gospodarczej, rynków finansowych, finansów przedsiębiorstw, przedsiębiorczości i zarządzania, a także ogólnych problemów społeczno-ekonomicznych współczesnego świata.

Załączniki
Plakat wydarzenia