O mózgu w cyberprzestrzeni podczas kolejnego spotkania w ramach projektu „Kawiarnie naukowe w Uniwersytecie Gdańskim”

Dodane przez jbereszczynska - śr., 02/10/2021 - 09:15
Data wydarzenia:
-
Miejsce wydarzenia:
Wydarzenie online
Organizator wydarzenia:
Wydział Chemii UG, Wydział Ekonomiczny UG

Spotkania otwarte w formie kawiarni naukowych przybliżają działalność naukową pracowników uczelni szerszemu odbiorcy. W kolejnej odsłonie cyklu spotkań wykład „Mózg w cyberprzestrzeni” przedstawi dr Wojciech Glac z Wydziału Biologii UG.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 23 lutego 2021 roku o godzinie 18:00, za pośrednictwem platformy MS Teams. Osoby, które mają ochotę zadać pytanie, mogą to zrobić do poniedziałku 22 lutego 2021 r. na adres: oblicza.nauki@ug.edu.pl.

Abstrakt: Wirtualna przestrzeń internetu, mediów społecznościowych czy gier, w której spędzamy coraz więcej czasu, jest dla naszych mózgów wyzwaniem. Jak funkcjonuje mózg w cyberprzestrzeni? Jakie wywołuje ona w mózgu zmiany i od czego one zależą? Czy ma pozytywny, czy negatywny wpływ na funkcjonowanie różnego rodzaju procesów mózgowych? Czy jest szansą czy zagrożeniem dla naszego mózgu? Podczas wykładu, będącego próbą odpowiedzi na te i inne pytania, zagłębimy się w mózg zagłębiony w cyberprzestrzeni.

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

 

Organizatorem cyklu spotkań w ramach projektu "Kawiarnie naukowe w Uniwersytecie Gdańskim" jest Wydział Chemii UG oraz Wydział Ekonomiczny UG. Projekt realizowany jest w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki / Doskonała Nauka, moduł Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu – finansowany przez Ministra Edukacji i Nauki.

Więcej informacji o wydarzeniach w ramach projektu.