Studia mają za zadanie przybliżenie wiedzy o jednolitym rynku finansowym Unii Europejskiej, oraz mechanizmach jego regulacji i funkcjonowania. Zapoznają słuchaczy w sposób szczegółowy ze świadczonymi przez instytucje finansowe na jednolitym rynku finansowym usługami bankowymi, ubezpieczeniowymi i inwestycyjnymi oraz zasadami ich opodatkowania. Obok wiedzy teoretycznej, celem Studiów jest przekazanie wiedzy praktycznej o aktualnych regulacjach prawnych w zakresie wspólnotowego prawa rynku finansowego i obowiązującym w tej materii orzecznictwie Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości.
W realizację programu Studiów zaangażowani są profesorowie i adiunkci Wydziału Prawa i Administracji oraz dodatkowo pracownicy naukowi Wydziału Ekonomii, Zarządzania oraz praktycy spoza Uczelni związani z rynkiem bankowym, ubezpieczeniowym i rynkiem kapitałowym.
2 semestry
Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu (co dwa tygodnie) w SOBOTY (9.15-16.00). Zajęcia prowadzone są w formie wykładów i konwersatoriów. Przedstawiane są najistotniejsze regulacje normatywne jak i orzecznictwo oraz praktyczne aspekty funkcjonowania rynku finansowego i świadczenia usług finansowych