3 semestry
studia niestacjonarne, zjazdy w soboty i niedziele
Program studiów skonstruowany został z intencją współuczestnictwa słuchaczy w zaawansowanych procesach badawczych, naukowych i wdrożeniowych, a także udziału w cyklicznych seminariach, na które zapraszani będą wybitni specjaliści ze świata sztuki, nauk społecznych i kultury wizualnej.
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że nie będzie prowadzona rekrutacja na interesujące Państwa studia podyplomowe.
Dr inż. Marek Barański – architekt i archeolog oddany wzmacnianiu tożsamości lokalnej oraz ochronie dziedzictwa kulturowego, nauczyciel akademicki, inicjator lub uczestnik wielu projektów lokalnych i międzynarodowych. Jest adiunktem gdańskiej ASP. Podróżuje po Bliskim Wschodzie, odsłaniając, dokumentując i rekonstruując zabytki architektury. Jest zaangażowany w prace inwentaryzacyjne, dokumentujące dziedzictwo zapomnianych obszarów Oruni, promuje rewaloryzację historycznych kamienic Dolnego Miasta.
Prof. Sławomir Fijałkowski – pracownik Wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W latach 2012-2016 pełnił funkcję dziekana. Obecnie prowadzi Pracownię Designu Eksperymentalnego. Zajmuje się projektowaniem produktu, zagadnieniami granicznymi wzornictwa, prognozowaniem i implementacją trendów stylistycznych oraz teorią współczesnych sztuk projektowych. Pracuje na styku sztuki, wzornictwa i mody; w pracy badawczej koncentruje się na zagadnieniach jakości. Jest autorem kilkuset wdrożonych wzorów biżuterii, produktu i akcesoriów użytkowych.
Dr Marta Flisykowska - pracuje na Wydziale Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku w pracowni Designu Eksperymentalnego. Aktywnie uczestniczy i organizuje warsztaty i prezentacje projektowe. Współpracuje z Centrum Designu Gdynia, Gdańską Fundacją Przedsiębiorczości, Instytutem Kultury Miejskiej w Gdańsku. Jest laureatką stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego (2014) oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Młoda Polska (2015). Interesuje się różnymi aspektami projektowania, szczególnie w kontekście społecznym. Design traktuje jako spotkania lokalnych i globalnych przestrzeni kultury.
Dr Marta Hryc – pracownik dydaktyczny Wydz. Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku. Od 2013 r. współpracuje z firmą jubilerską S&A. Aktywnie uczestniczy w wystawach i prezentacjach autorskiego wzornictwa. W swojej pracy wykorzystuje techniki komputerowe oraz technologie cyfrowego prototypowania.
Dr hab. Tadeusz Pietrzkiewicz – dziekan Wydziału Architektury i Wzornictwa gdańskiej ASP. Jest autorem wielu zrealizowanych projektów z zakresu architektury wnętrz oraz wystawiennictwa: hotele, wnętrza obiektów zabytkowych, domy i apartamenty, kościoły, sale koncertowe, założenia pomnikowe oraz ekspozycje dzieł sztuki. Jest autorem wielu publikacji poświęconych współczesnym zagadnieniom architektonicznym. Od 2012 roku prowadzi III Pracownię Projektowania Architektury Wnętrz. Twórca autorskiej koncepcji: do-wyobrażenia twórczego miejsca i przestrzeni.
Prof. dr hab. Andrzej Pniewski pracuje na Wydziale Architektury i Wzornictwa Gdańskiej ASP, gdzie prowadzi pracownię Projektowania Struktur Krajobrazowych na nowym kierunku studiów, którego jest inicjatorem - „Architektura Przestrzeni Kulturowych”. Jest autorem wielu projektów z dziedziny architektury wnętrz i wystawiennictwa. Przewodniczy komisjom jurorskim w konkursach krajowych i zagranicznych dotyczących sztuki użytkowej. Zajmuje się rysunkiem, grafiką artystyczną, historią cywilizacji oraz komunikacją wizualną.
Dr hab. Jan Sikora pracuje na kierunku Architektura Przestrzeni Kulturowych na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa, gdańskiej ASP. Zajmuje się projektowaniem architektury wnętrz oraz mebli. Wykonuje projekty od pierwszych szkiców po nadzór autorski. Z zamiłowania podróżnik oraz malarz. Autor ponad trzydziestu zrealizowanych projektów wnętrz prywatnych oraz użyteczności publicznej. Laureat Paszportu Polityki 2014 za projekt: „Stacja Kultura w Rumii – rewitalizacja dworca kolejowego”.
Dr Jacek Kołtan filozof i politolog, zastępca dyrektora ds. naukowych w Europejskim Centrum Solidarności, współpracownik gdańskiej ASP, na której prowadzi cykl Laboratorium Dizajnu Społecznego. Interesuje się współczesnymi formami solidarności, nowymi mobilizacjami społecznymi, kształtowaniem się tożsamości podmiotowej i dizajnem społecznym. Wokół tych tematów publikuje książki i artykuły naukowe. Stypendysta niemieckiej fundacji KAAD i visiting scholar waszyngtońskiego CUA. Opublikował m.in. Przesilenie. Nowa kultura polityczna (red. 2016), Solidarność i kryzys zaufania (red. 2014), Der Mitmensch (2012).
Dr Radosław Czerniejewski - absolwent Wydziału Architektury i Wzornictwa ASP w Gdańsku. Jest wykładowcą w Sopockiej Szkole Wyższej na kierunku Architektura Wnętrz, Architektura i Urbanistyka oraz Architektura Krajobrazu. Od 2009 roku współtworzy Pracownię CGL, zajmującą się projektowaniem architektury wnętrz oraz dydaktyką w zakresie CAD/CAM.
Mgr Natalia Hatalska – Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Akademii Ekonomicznej w Poznaniu oraz London Business School. Analityk, obserwatorka trendów, autorka bloga: hatalska.com oraz książki „Cząstki przyciągania”. Prelegentka i panelistka na najważniejszych polskich i europejskich konferencjach poświęconych nowym technologiom, komunikacji i trendom. Od lat współpracuje z firmami, instytucjami publicznymi i organizacjami społecznymi jako shadow consultant i niezależny ekspert w takich obszarach jak: prognozowanie trendów, doradztwo strategiczne, komunikacja marketingowa. W 2016 roku założyła instytut badań nad przyszłością – infuture hatalska foresight institute.