Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna - stacjonarne I stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna

stacjonarneI stopnia
Zdjęcie Bezpieczeństwo jądrowe
Rok akademicki: 2018/2019

Strona WWW Wydziału: http://www.mfi.ug.edu.pl/

- duża liczba zajęć w nowoczesnych laboratoriach fizycznych i chemicznych na profesjonalnym sprzęcie naukowym;
- praktyki w instytucjach monitorujących środowisko i warunki pracy w działalności technicznej, przemysłowej i medycznej, realizujące konkretne programy oparte na zakładanych efektach kształcenia oraz instytucjach i firmach realizujących usługi techniczne, przemysłowe i medyczne;
- możliwość krótkoterminowych wyjazdów zagranicznych w ramach współpracy międzynarodowej;
- możliwość udziału w popularyzacji kierunków fizyki i chemii oraz w edukacji popularyzującej problematykę bezpieczeństwa jądrowego;
- absolwent uzyskuje szeroką wiedzę w zakresie chemii i fizyki, opartą na gruntownej znajomości matematyki oraz umiejętności pracy laboratoryjnej.

- jednostki prowadzące pomiary dozymetrii środowiskowej i indywidualnej oraz przemysłowej i technicznej,
- stacje sanitarno-epidemiologiczne,
- szkoły wyższe, jednostki naukowo-badawcze, instytuty medycyny pracy,
- ochrona zdrowia.

Studia prowadzone przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki oraz Wydział Chemii

Kryteria kwalifikacyjne

konkurs świadectw dojrzałości 1,2,3,4)

przedmiot

mnożnik przedmiotu

jeden przedmiot do wyboru spośród: biologia, chemia, fizyka/fizyka i astronomia, informatyka, matematyka

0,8

język angielski

0,2

1. Jeżeli kandydat nie zdawał danego przedmiotu na egzaminie maturalnym to uzyskuje zero punktów za ten przedmiot.
  2. Wynik egzaminu mnoży się przez mnożnik przedmiotu. Wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym mnoży się przez mnożnik przedmiotu oraz dodatkowo przez współczynnik 1,5.
  3. § 5 Uchwały Senatu określa szczegółowe zasady klasyfikacji ocen kandydatów z maturą międzynarodową IB (ust. 1 i 2), maturą europejską EB (ust. 3), kandydatów klas dwujęzycznych (ust. 4) oraz z nową maturą 2002 (ust. 5).
  4. Szczegółowe zasady klasyfikacji ocen kandydatów ze starą maturą - określa § 6 Uchwały Senatu.

Przejdź do Uchwały Senatu Uniwersytetu Gdańskiego nr 23/17 z dnia 27 kwietnia 2017 roku w sprawie warunków i trybu rekrutacji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2018/2019.

Rekrutacja podstawowa

liczba miejsc ogółem: 55

Rekrutacja dodatkowa

liczba miejsc ogółem: 29

W związku z dynamiczną sytuacją związaną z możliwością złożenia w dziekanacie rezygnacji przez osoby przyjęte na studia we wcześniejszych terminach, podane powyżej limity mogą ulec zwiększeniu. Zwiększenia limitów będą na bieżąco podawane w niniejszej zakładce i na rankingu w IRK.

Rekrutacja podstawowa

Rekrutacja zakończona

Zakończenie rejestracji:
10 lipca 2018 r.

Ogłoszenie listy kandydatów:
12 lipca 2018 r.

Ogłoszenie listy osób przyjętych:
20 lipca 2018 r.

Kontakt z komisją oraz miejsce składania dokumentów po ogłoszeniu listy kandydatów

od 03 lipca
pon.-pt.: 10:00-13:00
ul. Wita Stwosza 57, pok.301