Filologia angielska, specjalność nauczycielska - stacjonarne II stopnia | Serwis główny UG

Filologia angielska, specjalność nauczycielska

stacjonarneII stopnia
Zdjęcie Filologia angielska
Rok akademicki: 2018/2019

Wydział Filologiczny

Strona WWW Wydziału: http://www.fil.ug.edu.pl/

Prowadzący z wieloletnim doświadczeniem dydaktycznym; praktyki nauczycielskie; wymiana międzynarodowa w ramach programu Erasmus+; nauka innych języków obcych; innowacyjne narzędzia dydaktyczne: Web 2.0, blended learning, planowanie zajęć z wykorzystaniem ICT; nauczyciele z Wielkiej Brytanii i USA; publikacje studenckie w czasopismach polskich i zagranicznych. Dostępne specjalności: literaturoznawcza i językoznawcza.
Absolwenci zdobywają kwalifikacje do uczenia języka angielskiego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli.
Anglistyczne studia stacjonarne II stopnia oferują uzyskanie w ciągu dwóch lat stopnia magistra filologii angielskiej i następnie możliwość podjęcia studiów III stopnia na Filologicznych Studiach Doktoranckich.

Różne typy szkół publicznych, społecznych i prywatnych, szkoły językowe i dwujęzyczne, wydawnictwa, media, instytucje kultury, organizacje międzynarodowe.

FILOLOGIA ANGIELSKA, specjalność nauczycielska

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

Test pisemny z języka angielskiego (na poziomie C1/C2). Punktacja – max 100 pkt.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Rekrutacja podstawowa

liczba miejsc ogółem: 38

Terminy rekrutacji

Rekrutacja podstawowa