Filologia angielska, specjalność translatoryczna - stacjonarne II stopnia | Serwis główny UG

Filologia angielska, specjalność translatoryczna

stacjonarneII stopnia
Zdjęcie Filologia angielska
Rok akademicki: 2018/2019

Wydział Filologiczny

Strona WWW Wydziału: http://www.fil.ug.edu.pl/

Staże w firmach tłumaczeniowych; wykłady i warsztaty gościnne prowadzone przez wybitnych teoretyków i praktyków przekładu; prowadzący z wieloletnim doświadczeniem praktycznym; nowocześnie wyposażone laboratoria; koła naukowe tłumaczeń literackich, specjalistycznych i ustnych; współpraca z zagranicznymi ośrodkami akademickimi; publikacje studenckie, konkursy translatoryczne.

Na studiach drugiego stopnia kształcenie odbywa się w ramach wybranej ścieżki: przekład specjalistyczny lub przekład audiowizualny dla wydawnictw i mass-mediów. Studenci doskonalą warsztat tłumacza i poznają środowisko pracy tłumacza.

Program translatoryki odzwierciedla realia rynku i kształci tłumaczy, którzy są przygotowani do współpracy z wydawnictwami, biurami tłumaczeń, agencjami tłumaczeń oraz podmiotami zatrudniającymi tłumaczy w trybie in-house, instytucjami Unii Europejskiej (również w ramach współpracy zdalnej), mediami, instytucjami kultury a także instytucjami międzynarodowymi.

FILOLOGIA ANGIELSKA, specjalność translatoryczna

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

Egzamin dwuetapowy z języka polskiego i angielskiego: część pierwsza, pisemna: test max 100 pkt. na poziomie C1/C2; część druga, ustna: max 50 pkt.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Przejdź do Uchwały Senatu Uniwersytetu Gdańskiego nr 23/17 z dnia 27 kwietnia 2017 roku w sprawie warunków i trybu rekrutacji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2018/2019.

Rekrutacja podstawowa

liczba miejsc ogółem: 35

Terminy rekrutacji

Rekrutacja podstawowa