Historia - stacjonarne I stopnia | Serwis główny UG

Zdjęcie Historia
Rok akademicki: 2018/2019

Strona WWW Wydziału: http://www.historia.ug.edu.pl/

Studia prowadzi wykwalifikowana kadra, a Wydział Historyczny należy do najlepszych w Polsce (kategoria A). Kierunek daje możliwość uzyskania kompleksowego przygotowania pedagogicznego zgodnego z aktualnymi standardami kształcenia nauczycieli, powiązanie kształcenia teoretycznego z praktycznym w placówkach oświatowych (tzw. szkoły ćwiczeń), praktyki pedagogiczne na wszystkich szczeblach edukacyjnych, uzyskanie uprawnień do nauczania dwóch przedmiotów (historii i WOS) na studiach II stopnia. Studia I stopnia przygotowują również do pracy w archiwach, a studia II stopnia do pracy w muzeach i instytucjach kulturalnych. Po specjalności muzealnej student będzie znał nie tylko podstawy prawne ochrony dóbr kultury, ale nabędzie również wiedzę o konserwacji muzealiów i o zarządzaniu w muzeum.

Instytucje oświatowe: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, placówki oświatowo-wychowawcze, instytucje edukacyjne, instytucje muzealne, placówki kulturalne, organy samorządowe, archiwa, muzea, jednostki administracji publicznej i pozarządowej. Absolwenci tego kierunku posiadają wykształcenie umożliwiające karierę w mediach, instytucjach naukowych i w świecie wielkiej polityki.

Kryteria kwalifikacyjne 6)

konkurs świadectw dojrzałości 1,2,3,4)

przedmiot

mnożnik przedmiotu

język polski

0,25

jeden przedmiot do wyboru spośród: język angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski

0,25

historia5)

0,50

historia sztuki5)

WOS5)

geografia5)

filozofia5)

matematyka 5)

język kaszubski5)

0,40

język łaciński i kultura antyczna5)

0,40

1. Jeżeli kandydat nie zdawał danego przedmiotu na egzaminie maturalnym, to uzyskuje zero punktów za ten przedmiot.
  2. Wynik egzaminu mnoży się przez mnożnik przedmiotu. Wynik egzaminu na poziomie rozszerzonym mnoży się przez mnożnik przedmiotu oraz dodatkowo przez współczynnik 1,5.
  3. § 5 Uchwały Senatu określa szczegółowe zasady klasyfikacji ocen kandydatów z maturą międzynarodową IB (ust. 1 i 2), maturą europejską EB (ust. 3), kandydatów klas dwujęzycznych (ust. 4) oraz z nową maturą 2002 (ust. 5).
  4. Szczegółowe zasady klasyfikacji ocen kandydatów ze starą maturą - określa § 6 Uchwały Senatu.
  5. Jeden z ośmiu przedmiotów do wyboru.
  6. Z pominięciem postępowania rekrutacyjnego przyjęci zostaną:
  • dwaj laureaci Olimpiady Mediewistycznej organizowanej przez Wydział Historyczny Uniwersytetu Gdańskiego,
  • dwaj zwycięzcy Olimpiady Wiedzy o Gdańsku - edycji dla szkół ponadgimnazjalnych,
  • laureaci oraz finaliści Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla.

Przejdź do Uchwały Senatu Uniwersytetu Gdańskiego nr 23/17 z dnia 27 kwietnia 2017 roku w sprawie warunków i trybu rekrutacji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne w Uniwersytecie Gdańskim w roku akademickim 2018/2019.

Rekrutacja podstawowa

liczba miejsc ogółem: 106

Rekrutacja dodatkowa

liczba miejsc ogółem: 20

W związku z dynamiczną sytuacją związaną z możliwością złożenia w dziekanacie rezygnacji przez osoby przyjęte na studia we wcześniejszych terminach, podane powyżej limity mogą ulec zwiększeniu. Zwiększenia limitów będą na bieżąco podawane w niniejszej zakładce i na rankingu w IRK.

Rekrutacja podstawowa

Rekrutacja zakończona

Zakończenie rejestracji:
09 lipca 2018 r.

Ogłoszenie listy kandydatów:
12 lipca 2018 r.

Ogłoszenie listy osób przyjętych:
20 lipca 2018 r.

Kontakt z komisją oraz miejsce składania dokumentów po ogłoszeniu listy kandydatów

od 01 czerwca do 24 lipca
pon., wt., czw., pt.: 10:00-14:00,śr.: 09:00-15:00
ul. Wita Stwosza 55, pok. 2.26