fbpx Geografia fizyczna z geoinformacją - stacjonarne II stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Geografia fizyczna z geoinformacją

stacjonarneII stopnia
Zdjęcie Geografia fizyczna z geoinformacją
Rok akademicki: 2020/2021

Wydział Oceanografii i Geografii

Strona WWW Wydziału: http://www.oig.ug.edu.pl/

Celem kształcenia na kierunku studiów Geografia fizyczna z geoinformacją jest przekazywanie interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu interakcji zachodzących pomiędzy komponentami środowiska geograficznego w niestabilnych warunkach współczesnych globalnych zmian, zdobycie umiejętności posługiwania się zaawansowanymi metodami i narzędziami badawczymi służącymi do identyfikacji przyczyn tych zmian, analizy procesów i zjawisk im towarzyszących, szacowania spodziewanych ich skutków. Szczególny nacisk położony jest na dostarczenie absolwentowi pogłębionej wiedzy z zakresu teorii systemów informacji geograficznej, podstawy organizacji i działania infrastruktur służących do gromadzenia informacji przestrzennej oraz możliwości zastosowania narzędzi geoinformatycznych w geografii fizycznej. Absolwent kierunku będzie miał również umiejętność posługiwania się w analizie danych zaawansowanymi metodami statystycznymi oraz metodami analizowania zjawisk przestrzennych.
Poza obowiązkowym tokiem studiów studenci kierunku Geografia fizyczna z geoinformacją będą mogli skorzystać z programu Tutoring na WOiG oraz z szerokiej oferty uczelni partnerskich Instytutu Geografii w ramach programów ERASMUS+ i MOST.
Absolwenci studiów I stopnia na kierunku geografia będą mogli, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, zdobyć uprawnienia do nauczania geografii w ramach specjalizacji nauczycielskiej.

Studia na kierunku Geografia fizyczna z geoinformacji umożliwiają zdobycie wykształcenia przydatnego w pracy w podmiotach gospodarczych i urzędach różnego szczebla zajmujących się:
  • szeroko pojętym monitoringiem środowiska i zasobów naturalnych,
  • adaptacją do zmiany klimatu i łagodzeniem jej skutków,
  • zarządzaniem kryzysowym,
  • przetwarzaniem i wizualizacją danych przestrzennych do różnych potrzeb.

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

Konkurs ocen na dyplomie – max 100 pkt 1)

1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 11, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.

Opłata rekrutacyjna

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 10 grudnia 2019 roku, 13:04