fbpx Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS - stacjonarne II stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS - stacjonarne II stopnia

Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS

stacjonarneII stopnia
Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS
Rok akademicki: 2020/2021

Wydział Oceanografii i Geografii

Strona WWW Wydziału: http://www.oig.ug.edu.pl/

Studia na kierunku Geografia społeczno-ekonomiczna z elementami GIS wyposażają studentów w:
  • umiejętności eksperckie z zakresu diagnozowania stanu społeczno-gospodarczego obszarów w różnych skalach przestrzennych, poprzez znajomość źródeł danych lokalnych i regionalnych, umiejętności ich przetwarzania, w tym z wykorzystaniem narzędzi GIS oraz wnioskowania na podstawie uzyskanych wyników. Umiejętności te stanowią o przewadze konkurencyjnej absolwentów na rynku pracy.
  • kompetencje społeczne umożliwiające dalszy rozwój zawodowy oraz efektywne rozwiązywanie problemów z zakresu geografii społeczno-ekonomicznej w warunkach pracy zespołowej i we współpracy z różnymi instytucjami odpowiedzialnymi za rozwój lokalny i regionalny.
  • rozwinięcie umiejętności w zakresie języka angielskiego umożliwi pracę w zespołach i instytucjach o zasięgu międzynarodowym
  • możliwość skorzystania z programu Tutoring na WOiG oraz z szerokiej oferty uczelni partnerskich Instytutu Geografii w ramach programów ERASMUS+ i MOST
  • dodatkwo: Poza obowiązkowym tokiem studiów studenci Geografii społeczno-ekonomicznej z elementami GIS będą mogli, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, będą mogli zdobyć uprawnienia do nauczania geografii w ramach specjalizacji nauczycielskiej.

Absolwent będzie mógł znaleźć zatrudnienie w:
  • instytucjach samorządowych,
  • jednostkach odpowiedzialnych za planowanie strategiczne, rozwój gospodarczy i przestrzenny - zarówno na szczeblu województw jak i gmin (np. samorządy województw, urzędy miast i gmin w tym wyspecjalizowane podmioty odpowiedzialne za politykę przestrzenną, agencje rozwoju lokalnego i regionalnego),
  • instytucjach i jednostkach wykorzystujących geograficzne systemy informacyjne do celów zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej oraz obrony narodowej,
  • podmiotach świadczących komercyjne usługi z zakresu projektowania zagospodarowania przestrzennego,
  • przedsiębiorstwach wykorzystujących geograficzne systemy informacyjne (np. Lufthansa Systems Poland, Jeppesen Poland, operatorzy infrastruktury sieciowej, dystrybutorzy towarów).

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

Konkurs ocen na dyplomie – max 100 pkt 1)

1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 11, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja podstawowa

Terminy rekrutacji

Zakończenie rejestracji:
13 lipca 2020 r.

Ogłoszenie listy kandydatów:
16 lipca 2020 r.

Ogłoszenie listy osób przyjętych:
24 lipca 2020 r.

Kontakt z komisją oraz miejsce składania dokumentów po ogłoszeniu listy kandydatów

od 01 lipca
pon.-pt.:10:00-15:00