fbpx Międzynarodowe stosunki gospodarcze - stacjonarne II stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Międzynarodowe stosunki gospodarcze

stacjonarneII stopnia
Zdjęcie Międzynarodowe stosunki gospodarcze
Rok akademicki: 2020/2021

Wydział Ekonomiczny

Strona WWW Wydziału: http://www.ekonom.ug.edu.pl

Kierunek objęty "PROgramem Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego (ProUG)"

Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze to nowoczesny unikatowy kierunek studiów, który jest dostępny na nielicznych uczelniach w Polsce. Interdyscyplinarny program studiów łączy dziedziny ekonomii, finansów oraz zarządzania. Celem kształcenia jest przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy w biznesie międzynarodowym. W kształceniu nacisk kładzie się na międzynarodowy charakter oraz praktyczne podejście do omawianych zagadnień. W ramach kierunku działa prestiżowa specjalność – International Business z wykładowym językiem angielskim.

Rekrutacja na specjalność International Business jest prowadzona oddzielnie od pierwszego roku studiów magisterskich.

Podejmując studia na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze masz możliwość:

• nauki języka angielskiego poprzez uczęszczanie na anglojęzyczne zajęcia, np. Refinitiv Academy, Company management with the use of ERP system, Negotiations in business, E-logistics markets, Small business management, International management, Investment strategies in emerging markets
  • uczęszczania na zajęcia realizowane we współpracy z praktykami biznesu
  • studiowanie w ramach programu ERASMUS+ (rocznie ok. 200 studentów naszego wydziału)
  • wyjazdu na studia do jednego z wielu krajów świata, np. USA, Chiny, Japonia, Korea, Rosja, Ukraina
  • uzyskania międzynarodowego certyfikatu w laboratorium komputerowym Refinitiv (wcześniej Thomson Reuters Data Suite)
  • działać w organizacjach studenckich, kołach naukowych, AIESEC
  • uczęszczania na zajęcia w nowoczesnych aulach, salach dydaktycznych i laboratoriach komputerowych;
  • korzystania z baz danych i światowych publikacji, stref studenta, ogólnodostępnych stacji komputerowych, bezpłatnego Wi-Fi
  • nauki przy wykorzystaniu specjalistycznych programów komputerowych wykorzystywanych w różnych branżach, np. SAP – logistyka, laboratorium OSTC – finanse, Statistica oraz SPSS – statystyczna analiza danych
  • bezpłatnego korzystania z programów  Microsoft i IBM, np. Microsoft Office 365 (Word, Excel, Power Point, One Note), Windows 10, Windows 8.1, Project Professional, Access, SQL Server, SharePoint Server, Visual Studio, Visio, IBM SPSS.

SPECJALNOŚCI:

• Ekonomia Unii Europejskiej
  • Finanse międzynarodowe i bankowość
  • Handel zagraniczny
  • International Business
  • Miedzynarodowa ekonomia menedżerska
  • Międzynarodowe strategie marketingowe
  • Międzynarodowy transport i handel morski

Studia na kierunku przygotowują do pracy w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach finansowych, działających w kraju, jak i za granicą. Absolwent posiada wiedzę i kompetencje społeczne niezbędne w międzynarodowym środowisku pracy. Absolwenci są przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, jak też do pracy w działach zajmujących się:
  • handlem zagranicznym, eksportem lub importem,
  • marketingiem i wizerunkiem,
  • finansami jako makler giełdowy czy analityk finansowy,
  • bankowością,
  • controllingiem,
  • spedycją, logistyką i transportem.

Przykładowe stanowiska pracy:

• kierownik ds. eksportu,
  • analityk finansowy,
  • makler giełdowy,
  • logistyk, spedytor,
  • specjalista ds. ryzyka i analiz kredytowych,
  • doradca biznesowy,
  • specjalista ds. marketingu, przedstawiciel handlowy,
  • broker,
  • doradca ds. leasingu,
  • analityk rynku, doradca inwestycyjny,
  • pośrednik w obrocie nieruchomościami,
  • młodszy agent ubezpieczeniowy,
  • menedżer.

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

1.  Kryterium podstawowe:

Konkurs ocen na dyplomie – max 100 pkt.1)

2.  Kryterium dodatkowe (w przypadku, kiedy liczba osób z taką samą punktacją za ocenę na dyplomie może spowodować przekroczenie limitu przyjęć ustalonego dla kierunku): średnia2)

1)   Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 11, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

2)   Zasady obliczania i weryfikacji średniej określa § 11, ust. 1 i 2 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.

Informacja na temat opłaty rekrutacyjnej oraz opłat za studia
Ostatnia modyfikacja: wtorek, 4 lutego 2020 roku, 9:13