fbpx Bezpieczeństwo narodowe - stacjonarne II stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Bezpieczeństwo narodowe - stacjonarne II stopnia

Bezpieczeństwo narodowe

stacjonarneII stopnia
Zdjęcie Bezpieczeństwo narodowe
Rok akademicki: 2020/2021

Wydział Nauk Społecznych

Strona WWW Wydziału: http://wns.ug.edu.pl/

• Na kierunku bezpieczeństwo można zyskać wiedzę interdyscyplinarną z zakresu nauk społecznych, która pozwala zrozumieć procesy zachodzące we współczesnym świecie. Wiedza ta dotyczy spraw lokalnych, państwowych regionalnych i w szerokim rozumieniu spraw międzynarodowych (globalnych).
  • Student ma sposobność zapoznania się ze zjawiskami i procesami zachodzącymi w przestrzeni polityczno-gospodarczej na różnych poziomach. W ten sposób otrzymuje kompleksową wiedzę, która pozwoli mu na pełne zrozumienie zagadnień bezpieczeństwa we współczesnym świecie.
  • Wiedzę tę student jest w stanie wykorzystać w późniejszej pracy zawodowej, mając umiejętność analizy i znajomości wyzwań i zagrożeń w zakresie bezpieczeństwa.
  • Ponadto znajomość zagadnień prawnych i elementarnych procedur w zakresie bezpieczeństwa w tym zarządzania kryzysowego zwiększa umiejętności studenta.
  • Uczą się pracować zespołowo, gromadzić i przetwarzać informacje. Od października 2019 roku kształcenie na kierunku ma również wymiar praktyczny.

Celem kształcenia na kierunku bezpieczeństwo narodowe jest przygotowanie wysokiej klasy specjalistów do pracy w instytucjach publicznych i niepublicznych. Szczególną wagę przywiązuje się do przygotowania do pracy w:
  • administracji państwowej, organizacjach społeczno-politycznych, służbach państwowych, organach samorządowych
  • środkach masowego przekazu i komunikacji społecznej
  • organizacjach pozarządowych
  • placówkach kulturalno-oświatowych
  • instytucjach naukowo-badawczych
  • organizacjach i instytucjach wyspecjalizowanych zajmującymi ruchami migracyjnymi, polonijnymi, narodowościowymi i etnicznymi, pracą w zakresie bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego
  • w placówkacj zajmujących się opieką społeczną czy podmiotach działających na rzecz przestrzegania praw człowieka.

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

Konkurs ocen na dyplomie – max 100 pkt1)

1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 11, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.

Informacja na temat opłaty rekrutacyjnej oraz opłat za studia
Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 3 lutego 2020 roku, 11:01