fbpx Fizyka medyczna - stacjonarne II stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Fizyka medyczna - stacjonarne II stopnia

Fizyka medyczna

stacjonarneII stopnia
Zdjęcie Fizyka medyczna
Rok akademicki: 2024/2025

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

• Kierunek interdyscyplinarny, łączący matematykę, fizykę i medycynę.
  • Zaliczenie przewidzianych w toku studiów przedmiotów kierunkowych stanowi ułatwienie do uzyskiwania uprawnień w zakresie specjalizacji fizyka medycznego.
  • Absolwent fizyki medycznej musi posiadać szeroką wiedzę w zakresie fizyki, opartą na gruntownej wiedzy matematycznej, wykazywać się znajomością zastosowań statystyki oraz umiejętność pracy laboratoryjnej, by sprostać obowiązkom fizyka medycznego w zakładach opieki zdrowotnej (w pracowniach radiologii, radioterapii i medycyny nuklearnej).
  • Zajęcia laboratoryjne odbywają się w pracowniach naukowo-dydaktycznych Wydziału wyposażonych w najnowocześniejszą aparaturę i prowadzone są przez kadrę UG i GUMed również w obiektach GUMed/UCK.

Absolwent fizyki medycznej może podjąć pracę w:
  • zakładach opieki zdrowotnej
  • pracowniach radiologii, radioterapii i medycyny nuklearnej, jako specjalista fizyki medycznej po uzyskaniu specjalizacji w tym zakresie.

Studia prowadzone przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego
oraz Wydział Nauk o Zdrowiu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

1. Konkurs ocen na dyplomie – max 40 pkt 1)

2. Rozmowa kwalifikacyjna – max 60 pkt.

Rozmowa kwalifikacyjna z fizyki oraz fizyki medycznej z zakresu programu studiów pierwszego stopnia. Absolwenci kierunku Fizyka Medyczna pierwszego stopnia są zwolnieni z rozmowy kwalifikacyjnej i uzyskują maksymalną punktację – 60 pkt.

Wynik kandydata stanowi suma punktów uzyskana za ocenę na dyplomie i ocenę z rozmowy kwalifikacyjnej.

1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 12 ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia ubiegać się mogą absolwenci studiów wyższych z obszaru nauk ścisłych, technicznych, przyrodniczych lub medycznych.

Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.

Rekrutacja podstawowa

Terminy rekrutacji

Rekrutacja podstawowa

Terminy rekrutacji

Zakończenie rejestracji:
19 lipca 2024 r.

Rozmowa kwalifikacyjna:
25 lipca 2024 r. do 26 lipca 2024 r.

Ogłoszenie listy kandydatów:
29 lipca 2024 r.

Ogłoszenie listy osób przyjętych:
02 sierpnia 2024 r.

Kontakt z komisją oraz miejsce składania dokumentów po ogłoszeniu listy kandydatów

od 1 lipca
pon.-pt. 9.00-15.00
Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki
ul. Wita Stwosza 57, nowy budynek - hol główny
zobacz na mapie
tel.:

Informacja na temat opłaty rekrutacyjnej oraz opłat za studia