fbpx Historia sztuki - stacjonarne II stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Historia sztuki

stacjonarneII stopnia
Zdjęcie Historia sztuki
Rok akademicki: 2020/2021

Wydział Historyczny

Strona WWW Wydziału: http://www.historia.ug.edu.pl/

Studia na historii sztuki kładą nacisk na wszechstronne wykształcenie humanistyczne. Wysoko wykwalifikowana kadra realizuje programy studiów umożliwiające poznawanie dziejów sztuki powszechnej i polskiej. Celem studiów jest nabycie umiejętności analizy dzieł sztuki oraz poruszania się w świecie kultury wizualnej, wykształcenie zdolności sytuowania obrazów w kontekście społecznym i kulturowym, dostrzeganie oraz rekonstruowanie długofalowych przemian procesów artystycznych. Studenci mogą fakultatywnie korzystać ze zorganizowanych form poznawania sztuki uczestnicząc w wyjazdach krajowych i zagranicznych pod opieką kadry naukowej. Przy Instytucie Historii Sztuki UG aktywnie działa Koło Naukowe realizujące własne programy naukowo-badawcze (konferencje, wystawy i inne wydarzenia kulturalne).

Ukończenie historii sztuki stwarza absolwentom możliwość zatrudnienia w obszernym sektorze kultury i edukacji: muzeach, galeriach, obsłudze ruchu turystycznego, wydawnictwach artystycznych, środkach masowego przekazu, urzędach konserwatorskich, referatach i wydziałach kultury jednostek samorządowych lub centralnych, urzędach celnych, właściwych wydziałach policji i innych służb państwowych zwalczających przemyt dzieł sztuki, a także w edukacji szkolnej różnego szczebla.

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

1. Konkurs ocen na dyplomie – max 40 pkt 1)

2. Rozmowa kwalifikacyjna z zakresu studiów I stopnia na kierunku historia sztuki – max 60 pkt

1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 11, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci, którzy uzyskali dyplom studiów wyższych z zakresu: dyscyplin humanistycznych, dyscyplin artystycznych, sztuk plastycznych lub architektury.

Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.

Opłata rekrutacyjna

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 10 grudnia 2019 roku, 13:01