fbpx Informatyka i ekonometria - stacjonarne II stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Informatyka i ekonometria - stacjonarne II stopnia

Informatyka i ekonometria

stacjonarneII stopnia
logo UG
Rok akademicki: 2024/2025

Wydział Zarządzania

Program studiów jest ściśle powiązany z potrzebami praktyki gospodarczej, a także uwzględnia wyniki najnowszych badań naukowych z dziedziny nauk ekonomicznych.
  • Zajęcia na kierunku prowadzą zarówno uznani teoretycy z zakresu zarządzania, jak również praktycy zajmujący znaczącą pozycję zawodową.
  • W trakcie zajęć wykorzystywane jest innowacyjne oprogramowanie i nowoczesna infrastruktura sprzętowa.
  • Wachlarz specjalności i program studiów jest dostosowany do zainteresowań osób kształcących się oraz do potrzeb rynku pracy.
  • Studenci kierunku działają w czterech kołach naukowych realizujących projekty dla praktyki gospodarczej i oryginalne prace badawcze, prezentowane na konferencjach naukowych. Niektórzy uczestniczą w międzynarodowych konkursach.
  • Wielu studentów bierze udział w wymianie zagranicznej w ramach programu Erasmus+.

Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku Informatyka i ekonometria może podjąć pracę na takich stanowiskach jak: analityk gospodarczy, specjalista ds. oceny ryzyka ubezpieczeń, analityk rynku pieniężnego, walutowego, kapitałowego, specjalista ds. zarządzania aktywami finansowymi, analityk i projektant systemów informatycznych, baz danych, analityk systemu ERP, administrator sieci komputerowych w firmach informatycznych oraz działach IT firm i instytucji, specjalista ds. technologii i systemów informatycznych.

Absolwent studiów drugiego stopnia może podjąć pracę na takich stanowiskach jak:
  • specjalista ds. analiz gospodarczych
  • specjalista ds. aktuarialnych
  • specjalista w instytucjach badań rynkowych i marketingowych
  • integrator oraz konsultant systemów ERP
  • projektant zaawansowanych systemów i usług informatycznych
  • projektant baz danych
  • analityk/ projektant systemów informatycznych
  • administrator bezpieczeństwa informacji.

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

Konkurs ocen na dyplomie – max 100 pkt1)

1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 12, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Rekrutacja prowadzona jest na kierunek studiów. Kandydat wybiera preferowane specjalności w ramach danego kierunku podczas rejestracji w systemie IRK.

Rekrutacja podstawowa

liczba miejsc ogółem: 105

Terminy rekrutacji

Rekrutacja podstawowa