fbpx Krajoznawstwo i turystyka historyczna - stacjonarne II stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Krajoznawstwo i turystyka historyczna - stacjonarne II stopnia

Krajoznawstwo i turystyka historyczna

stacjonarneII stopnia
logo UG
Rok akademicki: 2024/2025

Wydział Historyczny

Krajoznawstwo i turystyka historyczna jest kierunkiem unikatowym, łączącym elementy nauk historycznych, przyrodniczych i ekonomicznych. Wyposaża on absolwenta w szeroką wiedzę i umiejętności o charakterze interdyscyplinarnym. Z jednej strony – w wiedzę z zakresu historii, historii sztuki, archeologii, geografii, czyli szeroko rozumianego dziedzictwa kulturowego, z drugiej – w podstawowe kompetencje z zakresu ekonomii i zarządzania.

• Prowadzący stosują najróżniejsze formy pracy ze studentami, mają one charakter grupowych i indywidualnych projektów, ćwiczeń praktycznych itd.
  • Program studiów drugiego stopnia zakłada zapoznanie studenta z historią i kulturą poszczególnych regionów świata, takich jak Skandynawia, Europa Środkowo-Wschodnia, Rosja i Bliski Wschód i wybrane kraje Europy Zachodniej, takie jak Francja i Włochy, znane ze swojej atrakcyjności turystycznej.
  • Nacisk został położony na przedmioty z obszaru nauk o przyrodzie oraz przedmioty dostarczające wiedzy na temat zarządzania organizacją turystyczną.
  • Program studiów uzupełniają lektoraty języka angielskiego oraz drugiego języka obcego, a także praktyki zawodowe.

Celem krajoznawstwa i turystyki historycznej jest przygotowanie absolwenta do pracy w obszarze:
  • organizatora, przewodnika i promotora turystycznego
  • zatrudnienie w przedsiębiorstwach
  • agencje krajowe i zagraniczne działające na rynku usług turystycznych na terenie Polski, jak i za granicą
  • prowadzenie własnej działalności gospodarczej (o profilu turystycznym)
  • praca w biurze podróży, agencji turystycznej
  • zatrudnienie w ośrodku turystyczno-rekreacyjnym, centrach doradztwa
  • organach samorządowych, organizacjach społecznych.

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

1. Konkurs ocen na dyplomie - max 100 pkt 1)

1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 12, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja podstawowa

Terminy rekrutacji

Zakończenie rejestracji:
16 września 2024 r.

Ogłoszenie listy kandydatów:
18 września 2024 r.

Ogłoszenie listy osób przyjętych:
24 września 2024 r.

Kontakt z komisją oraz miejsce składania dokumentów po ogłoszeniu listy kandydatów

od 2 września pod adresem e-mail: zaneta.glombiowska@ug.edu.pl
pon, wt, śr, pt: 9:00 – 13:00,czw.: 10:00 – 15:00