fbpx Międzynarodowe stosunki gospodarcze - stacjonarne II stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Międzynarodowe stosunki gospodarcze

stacjonarneII stopnia
Zdjęcie Międzynarodowe stosunki gospodarcze
Rok akademicki: 2020/2021

Wydział Ekonomiczny

Strona WWW Wydziału: http://www.ekonom.ug.edu.pl

Kierunek objęty "PROgramem Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego (ProUG)"

Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze to nowoczesny unikatowy kierunek studiów, który jest dostępny na nielicznych uczelniach w Polsce. Interdyscyplinarny program studiów łączy w sobie przedmioty z dziedziny ekonomii, finansów oraz zarządzania. Celem kształcenia jest przygotowanie absolwentów do podjęcia pracy w biznesie międzynarodowym. W kształceniu nacisk kładzie się na międzynarodowy charakter oraz praktyczne podejście do omawianych zagadnień. W ramach kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze już od dziesięciu lat działa prestiżowa specjalność – International Business z wykładowym językiem angielskim.

Rekrutacja na specjalność International Business jest prowadzona oddzielnie od pierwszego roku studiów magisterskich.

Podejmując studia na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze masz możliwość:

• nauki języków obcych w ramach lektoratów;
  • nauki języka angielskiego poprzez uczęszczanie na anglojęzyczne zajęcia w ramach przedmiotów do wyboru , np. Refinitiv Academy, Company management with the use of ERP system, Negotiations in business, E-logistics markets, Small business management, International management, Investment strategies in emerging markets;
  • uczęszczania na zajęcia realizowane we współpracy z praktykami biznesu;
  • studiowanie w ramach programu ERASMUS+, z którego co roku korzysta blisko 200 studentów naszego wydziału;
  • wyjazdu na studia do jednego z wielu krajów świata z którym nasz wydział ma podpisaną umowę dwustronną , np. USA, Chiny, Japonia, Korea, Rosja, Ukraina;
  • uzyskania międzynarodowego certyfikatu w laboratorium komputerowym Refinitiv (wcześniej Thomson Reuters Data Suite);
  • wykazania się aktywnością na rzecz środowiska akademickiego, działając w licznych organizacjach studenckich, kołach naukowych, AIESEC;
  • uczęszczania na zajęcia, które odbywają się w nowoczesnych aulach, salach dydaktycznych i laboratoriach komputerowych;
  • korzystania z baz danych i światowych publikacji, stref studenta, ogólnodostępnych stacji komputerowych, bezpłatnego Wi-Fi oraz systemu E-student, w którym załatwisz niemal wszystkie studenckie sprawy;
  • nauki przy wykorzystaniu specjalistycznych programów komputerowych wykorzystywanych w różnych branżach, np. SAP – logistyka, laboratorium OSTC – finanse, Statistica oraz SPSS – statystyczna analiza danych;
  • bezpłatnego korzystania z programów  Microsoft i IBM, np. Microsoft Office 365 (Word, Excel, Power Point, One Note), Windows 10, Windows 8.1, Project Professional, Access, SQL Server, SharePoint Server, Visual Studio, Visio, IBM SPSS.

Studia na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze przygotowują do pracy w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach, w tym również instytucjach finansowych, działających zarówno na rynku krajowym, jak i międzynarodowym. Absolwent posiada szeroką wiedzę oraz umiejętności i kompetencje społeczne niezbędne w międzynarodowym środowisku pracy.

Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia na innym kierunku możesz rozszerzyć swoją wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu międzynarodowych stosunków gospodarczych, które będziesz mógł wykorzystać niemal w każdym obszarze działalności przedsiębiorstwa związanego z Twoim wykształceniem i zainteresowaniami. Absolwenci są przygotowani do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, jak też do pracy w działach zajmujących się:

• handlem zagranicznym, eksportem lub importem,
  • marketingiem i wizerunkiem,
  • finansami jako makler giełdowy czy analityk finansowy,
  • bankowością,
  • controllingiem,
  • spedycją, logistyką i transportem.

Przykładowe stanowiska pracy:

• kierownik ds. eksportu,
  • analityk finansowy,
  • makler giełdowy,
  • logistyk,
  • spedytor,
  • specjalista ds. ryzyka i analiz kredytowych,
  • doradca biznesowy,
  • specjalista ds. marketingu,
  • przedstawiciel handlowy,
  • broker,
  • doradca ds. leasingu,
  • analityk rynku,
  • doradca inwestycyjny,
  • pośrednik w obrocie nieruchomościami,
  • młodszy agent ubezpieczeniowy,
  • menedżer.

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

1.  Kryterium podstawowe:

Konkurs ocen na dyplomie – max 100 pkt.1)

2.  Kryterium dodatkowe (w przypadku, kiedy liczba osób z taką samą punktacją za ocenę na dyplomie może spowodować przekroczenie limitu przyjęć ustalonego dla kierunku): średnia2)

1)   Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 11, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

2)   Zasady obliczania i weryfikacji średniej określa § 11, ust. 1 i 2 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.

Opłata rekrutacyjna

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 16 stycznia 2020 roku, 14:25