fbpx Modelowanie matematyczne i analiza danych - stacjonarne II stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Modelowanie matematyczne i analiza danych - stacjonarne II stopnia

Modelowanie matematyczne i analiza danych

stacjonarneII stopnia
Zdjęcie Modelowanie matematyczne i analiza danych
Rok akademicki: 2024/2025

Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki

Kierunek Modelowanie matematyczne i analiza danych ma z założenia charakter interdyscyplinarny łączący obszary matematyki, fizyki i informatyki. Celem jest przygotowanie studentom umiejętności konstrukcji modeli matematycznych dla różnych problemów współczesnego świata, projektowania i wykonywania obliczeń numerycznych, korzystania z nowoczesnych technik przetwarzania danych i stosowania właściwych metod statystycznych.Głównymi atutami kierunku są:

• Duża liczba przedmiotów fakultatywnych — wybieranych przez studenta z listy proponowanej dla kierunku, a w indywidualnych przypadkach - również z listy proponowanych dla innych kierunków Wydziału.
  • Na studiach licencjackich możliwość wyboru z czterech głównych specjalności: eksploracja danych w finansach i ubezpieczeniach, matematyka ekonomiczna*, analiza danych, modelowanie zjawisk fizycznych lub studiowania według własnej ścieżki.
  • Na studiach drugiego stopnia uzyskanie pogłębionej wiedzy i umiejętności do stosowania matematyki i narzędzi informatycznych w modelowaniu i analizie problemów z różnych dziedzin.
  • Program studiów dopasowany do potrzeb rynku we współpracy z firmami z sektorów ubezpieczeniowych, finansowych i IT.
  • Nowoczesne metody nauczania z wykorzystaniem najnowszych narzędzi informatycznych.
  • Zajęcia współprowadzone ze specjalistami z zewnątrz. Możliwość uczestnictwa w zewnętrznych projektach zespołowych.
  • Szeroka oferta płatnych praktyk studenckich.

*Od roku akademickiego 2017/2018 matematyka ekonomiczna jest specjalnością na kierunku Modelowanie matematyczne i analiza danych.

Absolwent kierunku będzie przygotowany zarówno do samodzielnej pracy twórczej, jak i do pracy w zespołach interdyscyplinarnych. Dzięki temu będzie idealnym pracownikiem w takich miejscach jak:

• instytuty naukowo-badawcze
  • firmy zajmujące się usługami z zakresu analizy danych;
  • działy ryzyka w bankach i towarzystwach ubezpieczeniowych;
  • firmy IT tworzące oprogramowanie dla różnych instytucji;
  • firmy zajmujące się zarządzaniem transportem;
  • firmy energetyczne;
  • instytucje zajmujące się bezpieczeństwem publicznym;
  • działy marketingu;
  • instytucje kulturalno-oświatowe, promujące nauki ścisłe.

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

1. Konkurs ocen na dyplomie – max 40 pkt 1)

2. Rozmowa kwalifikacyjna – max 60 pkt.

Rozmowa kwalifikacyjna potwierdza kompetencje z matematyki w zakresie programu studiów pierwszego stopnia.

Absolwenci kierunków z dyscypliny Matematyka pierwszego stopnia są zwolnieni z rozmowy kwalifikacyjnej i otrzymują maksymalną punktację - 60 pkt.

Wynik kandydata stanowi suma punktów uzyskana za ocenę na dyplomie i ocenę z rozmowy kwalifikacyjnej. Progiem kwalifikacji jest uzyskanie min. 55 punktów.

1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 12, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia ubiegać się mogą absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.

Informacja na temat opłaty rekrutacyjnej oraz opłat za studia
Ostatnia modyfikacja: środa, 3 stycznia 2024 roku, 10:23