fbpx Pedagogika specjalna - stacjonarne II stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Pedagogika specjalna - stacjonarne II stopnia

Pedagogika specjalna

stacjonarneII stopnia
Zdjęcie Pedagogika specjalna
Rok akademicki: 2020/2021

Wydział Nauk Społecznych

Strona WWW Wydziału: http://wns.ug.edu.pl/

Absolwent uzyskuje pogłębioną wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie subdyscyplin pedagogiki specjalnej/dyscyplin pokrewnych; samodzielnie rozwiązuje problemy teoretyczne i prowadzi badania naukowe; planuje działania edukacyjne, terapeutyczne, opiekuńcze, doradcze, diagnostyczne, badawcze. Rozumie procesy systemów wsparcia, oświaty, rehabilitacji.
Dla cyklu studiów rozpoczynającego się w roku akademickim 2019/2020 proponowane są następujące specjalności:
  • wczesne wspomaganie rozwoju dzieci z niepełnosprawnością;
  • rehabilitacja społeczna i zawodowa z terapią zajęciową;
  • edukacja i terapia osób z autystycznego spektrum zaburzeń.

Zgodnie z wybraną specjalnością absolwent jest przygotowany do pracy:
  • terapeuty dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną
  • specjalisty ds. rewalidacji
  • asystenta osoby niepełnosprawnej
  • trenera pracy
  • doradcy w placówkach rehabilitacji itp.
  • do pracy z dziećmi o zaburzonym rozwoju psychoruchowym i ich rodzinami
  • w zespołach wczesnego wspomagania
  • pracy terapeuty z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (terapia/edukacja).

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

Średnia 1)

1) Zasady obliczania i weryfikacji średniej określa § 11, ust. 1 i 2 Uchwały Senatu.

O przyjęcie mogą ubiegać się posiadający przygotowanie pedagogiczne (nauczycielskie) absolwenci wszystkich kierunków w dyscyplinie pedagogika i innych kierunków nauczycielskich.

Nabór przeprowadzany jest na kierunek.

Wybór specjalności następuje na pierwszym roku studiów, zgodnie z obowiązującymi na wydziale wymogami programu kształcenia oraz na podstawie listy rankingowej średniej wszystkich ocen z I semestru studiów.

Warunkiem utworzenia grupy, realizującej daną specjalność, jest jej liczebność, odpowiadająca wielkości wskazanej w Zarządzeniu Rektora UG.

Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.

Informacja na temat opłaty rekrutacyjnej oraz opłat za studia
Ostatnia modyfikacja: wtorek, 4 lutego 2020 roku, 7:15