fbpx Cultural Communication - stacjonarne II stopnia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Cultural Communication - stacjonarne II stopnia

Cultural Communication

stacjonarneII stopnia
Cultural Communication
Rok akademicki: 2021/2022

Wydział Filologiczny

Studia na kierunku Cultural Communication pozwalają uzyskać wszechstronne wykształcenie humanistyczne w języku angielskim. Studia magisterskie umożliwiają zdobycie poszerzonej, specjalistycznej wiedzy z zakresu związków kultury, polityki i gospodarki, współczesnej literatury oraz teorii literatury, kultury, języka i komunikacji. Ponadto studenci opanowują nowoczesne technologie informacyjne, a także rozwijają warsztat tworzenia profesjonalnych projektów i organizowania działalności artystycznej w zróżnicowanych społecznie i politycznie kulturach. Kierunek Cultural Communication pozwala studentom rozwinąć zaawansowane kompetencje językowe w języku angielskim oraz, dodatkowo, w przypadku obcokrajowców, opanować język polski na poziomie podstawowym.

Zajęcia prowadzone są przez wykładowców z wieloletnim doświadczeniem, z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi dydaktycznych i nowoczesnych laboratoriów językowych. Studenci mogą rozwijać swoje zainteresowania w kołach naukowych, przygotowując publikacje studenckie i uczęszczając na wykłady gościnne. Prowadzimy także wymianę międzynarodową w ramach programu Erasmus+ z uniwersytetami w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Włoszech.

Kierunek Cultural Communication stworzony został z myślą o zapotrzebowaniu rynku pracy na wysokiej klasy specjalistów zdolnych do praktycznego zastosowania różnorodnych technik komunikacji kulturowej i kompetencji miękkich w zarządzaniu instytucjami kulturalnymi i artystycznymi na forum międzynarodowym.

Absolwenci kierunku zyskują kwalifikacje do sprawnej komunikacji międzykulturowej w języku angielskim, przydatne w pracy w międzynarodowych korporacjach, wydawnictwach, mediach, organizacjach międzynarodowych i instytucjach Unii Europejskiej.

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

Konkurs ocen na dyplomie – max 100 pkt 1)

1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 11, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Studia na kierunku Cultural Communication jako prowadzone w języku angielskim  są z tego tytułu odpłatne. Wysokość odpłatności ustala Rektor zarządzeniem.

Limit przyjęć zostanie podany po zatwierdzeniu przez Senat.

Terminy rekrutacji

Rekrutacja podstawowa

Terminy rekrutacji

Zakończenie rejestracji:
09 września 2021 r.

Ogłoszenie listy kandydatów:
13 września 2021 r.

Ogłoszenie listy osób przyjętych:
21 września 2021 r.

Kontakt z komisją oraz miejsce składania dokumentów po ogłoszeniu listy kandydatów

od 02 września
pon. - pt.: 09:00 - 13:00