Zaświadczenia lekarskie

Zaświadczenia lekarskie

 
Na poszczególnych kierunkach studiów mogą występować czynniki szkodliwe dla zdrowia, w związku z czym uczelnie wyższe mają obowiązek skierowania kandydatów ubiegających się o przyjęcie na w/w kierunki na badania lekarskie u lekarza medycyny pracy, stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia nauki.
 
W myśl obowiązku nałożonego na szkoły wyższe - zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 26 sierpnia 2019 r. w sprawie badań lekarskich kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych lub wyższych i na kwalifikacyjne kursy zawodowe, uczniów tych szkół, studentów, słuchaczy kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz doktorantów [Dz. U. 2019 poz. 1651] - wszystkim kandydatom zainteresowanym podjęciem studiów na Uniwersytecie Gdańskim, udostępniamy na niniejszej stronie informacje dotyczące możliwości występowania czynników szkodliwych na poszczególnych kierunkach.
 
Kandydat zakwalifikowany do PRZYJĘCIA na dany kierunek (z czynnikami szkodliwymi), otrzyma skierowanie z Uczelni na bezpłatne badanie u lekarza medycyny pracy w wyznaczonej przez UG placówce medycznej. Skierowania wysłane zostaną po zakończeniu rekrutacji na danym kierunku.

Szczegółowe informacje o badaniach profilaktycznych w Niezbędniku osoby przyjętej na studia w kategorii Badania lekarskie.

Wykaz możliwych czynników szkodliwych dla zdrowia na kierunkach studiów na UG
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, Grudzień 12, 2018 - 10:37; osoba wprowadzająca: Agnieszka Chwazik Ostatnia zmiana: piątek, Listopad 19, 2021 - 12:57; osoba wprowadzająca: Anna Ziomkowska