Międzynarodowy projekt studencki - blog efektkontrastu.pl

Efekt kontrastu logo

Blog „Efekt Kontrastu” (www.efektkontrastu.pl) jest ciekawym przedsięwzięciem podjętym przez studentki Wydziału Ekonomicznego UG Magdalenę Siwerską i Aleksandrę Strumik w związku z wyjazdem na studia do Chorwacji w roku akademickim 2015/16 w ramach programu Erasmus+.

Uczestniczki mobilności dzielą się swoimi doświadczeniami i na żywo relacjonują przeżycia w krajach takich jak Chorwacja i Włochy, dostrzegając w nich to co nietypowe, oryginalne i zaskakujące. Sukces polega na tym, że działanie to nie zakończyło się w momencie powrotu z mobilności. Jest ono kontynuowane przez kolejne pokolenia stypendystów programu Erasmus+, którzy odkrywają własne kontrasty w Rumuni, Francji i Serbii. Z roku na rok blog zyskuje coraz większą popularność, o czym świadczy ilość studentów chętnych do współpracy z założycielkami bloga. W bieżącym roku akademickim (2017/2018) swoje spostrzeżenia będzie opisywać aż sześciu Erasmusów.

Inicjatywa została objęta patronatem Rektora UG, Prezydenta Miasta Gdyni, Wydziału Ekonomicznego UG oraz firmy Super Host.

Zapraszamy do lektury

Podsumowanie 3 lat bloga

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 16 Listopad, 2016 - 14:23; osoba wprowadzająca: Anna Zaborowska Ostatnia zmiana: poniedziałek, 7 Sierpień, 2017 - 12:49; osoba wprowadzająca: Anna Zaborowska