O spółce

Univentum Labs  Sp. z o.o. jest spółką celową Uniwersytetu Gdańskiego, utworzoną w 2014 roku. Spółka jest w całości własnością Uniwersytetu Gdańskiego.

Univentum Labs zajmuje się komercjalizacją wyników badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności obejmowaniem udziałów w spółkach kapitałowych lub tworzeniem spółek kapitałowych, które powstają w celu wdrożenia wyników badań naukowych lub prac rozwojowych prowadzonych na Uniwersytecie Gdańskim. Zgodę na komercjalizację wydają Władze Uczelni po przeprowadzeniu odpowiedniego postępowania przez Centrum Transferu Technologii.

Spółka obsługuje ponadto zlecenia o różnym charakterze zlecane przez podmioty zewnętrzne, adresowane do pracowników naukowych Uniwersytetu Gdańskiego.

Univentum Labs jest członkiem Porozumienia Spółek Celowych posiadającego charakter ogólnopolski.

Jesteśmy mikroprzedsiębiorstwem, ze względów podatkowych pracownikom naukowym opłaca się wykonywać prace za pośrednictwem naszej spółki.

W wymiarze praktycznym stanowimy pomost pomiędzy biznesem a światem nauki.

 

STRONA WWW: 

http://univentum.pl/

tel. + 48 58 523 20 47

mail: office@univentum.pl 

KRS: 0000517310

REGON: 222128389

NIP: 584-27-36-767

 

Zarząd Univentum Labs sp. z o.o.:

dr hab. Wojciech Bizon, profesor Uniwersytetu Gdańskiego - Prezes

dr Andrzej Poszewiecki - Wiceprezes

 

Pracownicy:

mgr Kamila Szczerbowska - Specjalista ds. Komercjalizacji i Ochrony Danych Osobowych

dr Jędrzej Siciński - Menedżer ds. rozwoju i innowacji

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, Styczeń 26, 2017 - 22:11; osoba wprowadzająca: Krzysztof Szczepaniak Ostatnia zmiana: poniedziałek, Wrzesień 6, 2021 - 14:25; osoba wprowadzająca: Krzysztof Szczepaniak