Poznaj mój kraj - Mołdawia

"Poznaj mój kraj" to cykl comiesięcznych spotkań organizowanych przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku (Filia nr 9, ul Jagiellońska 8). Prelegentem podczas jednego ze spotkań był student - przebywający na UG w ramach programu Erasmus+ w semestrze zimowym 2016/2017 - Cornelius Inje. W obecności tłumacza opowiadał o swojej ojczyźnie - Mołdawii - podczas wieczoru 20 stycznia 2017 r. Student miał okazję przedstawić Mołdawię swoimi oczami oraz opowiedzieć o ciekawostakch, których nie można znaleźć w żadnym przewodnikach:

Informacja o spotkaniu ze strony internetowej WMBP (http://www.wbpg.org.pl/aktualnosc/poznaj-m%C3%B3j-kraj-mo%C5%82dawiaget-know-my-country-moldova):

Mołdawia - zapomniana wschodnia brama chrześcijaństwa.

Dlaczego Mołdawia jest historycznie ważna dla Polski i chrześcijaństwa europejskiego? Dlaczego nazywana jest krajem wina? Kim są Gaguazi? Co robi Kopciuszek w Criva? I jak to jest otrzymać 10 za sprawdzian w szkole?

Na te i wiele innych pytań odpowie Corneliu Inje. Spotkanie odbędzie się w języku angielskim w obecności tłumacza.

 

Data wydarzenia: 20.01.2017

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 25 Styczeń, 2018 - 14:44; osoba wprowadzająca: Anna Zaborowska Ostatnia zmiana: piątek, 2 Marzec, 2018 - 20:21; osoba wprowadzająca: Anna Zaborowska