Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego

Termin “neuroróżnorodność” (z ang. neurodiversity) wprowadziła pod koniec lat 90.  australijska socjolożka Judy Singer, wskazując jednocześnie, że różnice w tym, jak działają nasze umysły i w tym, jak się zachowujemy są po prostu częścią zmienności w populacji ludzkiej. 

Neurodiversity Celebration Week to międzynarodowe wydarzenie, które za cel stawia sobie zwrócenie uwagi na potencjał osób neuroróżnorodnych (w tym m.in. z ADHD czy będących w spektrum autyzmu). Jako Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego UG również promujemy tę inicjatywę i zapraszamy do udziału w wydarzeniach (w tym naszym webinarze 🙂) organizowanych przez Międzywydziałowe Koło Naukowe Cerebrum działające w ramach Związku Uczelni Fahrenheita.

Więcej informacji o wydarzeniu:

https://www.facebook.com/events/s/neurodiversity-celebration-wee/1554392911962048/

O Neurodiversity Celebration Week przeczytasz więcej: https://www.neurodiversityweek.com/


DNI MÓZGU

Dni Mózgu w Trójmieście to coroczna akcja odbywająca się w ramach Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week), której celem jest popularyzacja wiedzy o mózgu. Wykłady otwarte, warsztaty i pokazy laboratoryjne są doskonałą okazją na zgłębienie wiedzy o budowie i funkcjonowaniu mózgu, a także na poznanie warsztatu pracy neurobiologów, neurochirurgów i psychologów. 14. edycja Dni Mózgu w Trójmieście odbywa się w dniach  11 – 17 marca 2024 r.  na Uniwersytecie Gdańskim oraz w Centrum Hevelianum w Gdańsku.

W ramach Dni Mózgu zapraszamy także na mały akcent prosto z naszego Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego UG – wykład dr Agaty Rudnik – Mózg inaczej okablowany – o neuroróżnorodności i neuroinkluzywności, który odbędzie się 17 marca (niedziela) o godz. 15:00 w Centrum Hevelianum (Wozownia)

Więcej informacji: www.dnimozgu.ug.edu.pl 

Do zobaczenia!


Stres i napięcie towarzyszą nam w życiu codziennym, jednak czasami przybierają taką siłę, że znacząco utrudniają nam funkcjonowanie. Czy można rozpoznać wczesne objawy stresu? Jak można regulować napięcie w zależności od stopnia jego nasilenia? Jak dopasować do siebie strategie radzenia sobie z nim? 

Jeżeli chciał_byś poeksplorować odpowiedzi na te pytania to serdecznie zapraszamy na warsztaty z oswajania stresu dla osób studiujących i realizujących doktorat na UG. Odbędą się 14 marca na Wydziale Nauk Społecznych w sali C202 w godzinach 17:00-19:00 (obowiązują zapisy). 

Link: https://forms.office.com/e/eje6GFz5pS 

Warsztaty odbywają się w ramach współpracy Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego UG z Towarzystwem Profilaktyki Środowiskowej “MROWISKO” i są częścią Programu Redukcji Osamotnienia, który finansowany jest ze środków miasta Gdańsk.


Edukacyjne Targi Kariery EduOffshoreWind

Zastanawiasz się jaki kierunek studiów wybrać? A może chcesz popracować nad swoją samooceną? To właśnie tym aspektom będziemy przyglądać się podczas Edukacyjnych Targów Kariery EduOffshoreWind, które odbywają się w dniach 5-6 marca br. w AmberExpo (Gdańsk, ul. Żaglowa 11).

Zapraszamy do udziału w ankietach badaniach i konsultacjach psychologicznych na stoisko B85. Do zobaczenia!

Więcej informacji o Targach: www.eduoffshorewind.pl 


Żyjesz po to, żeby rozmawiać – naucz się zdrowej, otwartej komunikacji

Akademickie centrum Wsparcia Psychologicznego UG zaprasza osoby studiujące i realizujące doktorat na UG na cykl warsztatowy “Żyjesz po to, żeby rozmawiać – naucz się zdrowej, otwartej komunikacji”.

Czy wiesz, że fundamentem zdrowej i efektywnej komunikacji z innymi jest nauka słuchania siebie i zauważania swoich emocji? Podczas tych warsztatów wspólnie będziemy identyfikować swoje emocje, myśli i potrzeby. Dzięki temu nauczysz się budować zdrowe relacje tak, by dogadywać się z innymi z uważnością na wasze granice. Budowanie zdrowych relacji nie musi być trudne!

Kiedy: Cykl obejmuje 3 spotkania: 5.03, 12.03, 19.03 (wtorki) godz. 17:00-19:00 (zapisujesz się od razu na wszystkie 3 warsztaty!)
Gdzie: sala D209, Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG, budynek WNS, ul. Bażyńskiego 4

Liczba miejsc: max 15 miejsc
Prowadzące: Aleksandra Stube i Weronika Sztukowska – studentki V roku Psychologii
Zapisy: https://forms.office.com/e/uTwZtvyX5n 
(lub poprzez kod QR w grafice)


Zapraszamy na konferencję z okazji Ogólnopolskiego Dnia Walki z Depresją

Temat depresji zostanie podjęty interdyscyplinarnie w ujęciu: naukowym, filozoficznym, policyjnym, terapeutycznym, suicydologicznym, młodzieżowym.

Wydarzenie organizowane przez Koło Badań Psychologicznych Experior

Patronat:
Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego UG

Kiedy: 23.02.2024, godzina 14:00 – 16:30

Gdzie: Uniwersytet Gdański, Ul. Bażyńskiego 4, Gdańsk, Aula S208

Link do wydarzenia: TU

Program:
14:00 Czym jest depresja? Wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego, psycholog zdrowia i edukacji, specjalizuje się w metodologii badań, psychometrii i statystyce – dr hab. Paweł Atroszko

14:20 Depresja na tle dyskryminacji. Doktorantka Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, trenerka antydyskryminacyjna, interwentka kryzysowa, suicydolożka, założycielka i prezeska Fundacji DiversityPL – Danuta Sowińska

14:35 Depresja na tle uzależnienia. Psychoterapeutka uzależnień, pedagożka, członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, przewodnicząca pomorskiego Komitetu Obrony Demokracji – Ewa Topór-Nawarecka

14:50 Depresja na tle braku sprawczości. Radny Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska oraz Młodzieżowego Sejmiku Województwa Pomorskiego, działacz społeczny, uczeń II klasy szkoły średniej – Oskar Stabno

15:05 Depresja na tle suicydalnym. Suicydolożka, psychotraumatolożka, terapeutka act, założycielka i prezeska Stowarzyszenia 180 Stopni – Iwona Woźniewska.

15:20 Depresja na tle przemocy domowej. Policjantka prewencji, profilaktyczka i specjalistka do spraw nieletnich i patologii, koordynatorka procedury Niebieska Karta Komendy Miejskiej Policji, członkini Zespołu Interdyscyplinarnego, edukatorka policyjna – asp. sztab. Ewelina Szulczak.

15:35 Depresja na tle homofobicznym. Doktor nauk o zdrowiu, ratownik medyczny, elektroradiolog, socjolog, pielęgniarz. Wykładowca naukowo-dydaktyczny Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK – dr Kosma Kołodziej.

15:50 Depresja na tle płci. Feminista, społecznik, filozof, doktor Instytutu Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu – dr Michał Bomastyk.

16:05 Jak wspierać osoby w depresji? Psycholożka, badaczka, trenerka uważności (mindfulness), reprezentantka Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego na Uniwersytecie Gdańskim Emilia Ożgo.

16:20 Podsumowanie

16:30 Zakończenie

Serdecznie zapraszamy!


Przygotuj się na sesję z ACWP UG

Zapraszamy na WARSZTAT!

 


 

Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego UG zaprasza osoby studiujące na cykl warsztatów pt.

Samoocena i Samoskuteczność – Buduj To, Co w Tobie Najlepsze!  

 

Wspólnie przyjrzymy się swojej samoocenie i spróbujemy nad nią popracować. Poznamy ćwiczenia i strategie, które rozwiną naszą samoskuteczność. Poświęcimy też czas Twojemu wewnętrznemu krytykowi, który od tak dawna Ci nad uchem i nie daje spokoju. Jak zauważyć, kiedy to jego słowa, a kiedy Twoje? Jak sprawić, by nareszcie dał sobie spokój? 

Kiedy: 5.12., 12.12., 19.12. (wtorki) w godz. 17:00-19:00 

(wysyłając zgłoszenie zapisujesz się od razu na wszystkie trzy spotkania) 

Gdzie: sala D209 – Centrum Zrównoważonego Rozwoju UG, budynek Wydziału Nauk Społecznych, ul. Bażyńskiego 4. 

Liczba miejsc: 15 (decyduje kolejność zgłoszeń) 

 

Prowadzące: Weronika Sztukowska i Aleksandra Stube, studentki V roku Psychologii 

 

Link do zapisów: https://forms.office.com/e/hvG0VMsUAL 


 

Zapraszamy do zapisów na warsztaty i cykl spotkań


 

Pierwsza pomoc psychologiczna na Uniwersytecie Gdańskim

Czujesz, że ostatnio dzieje się za dużo? Masz gorszy czas? Trudno Ci się skupić? Czujesz smutek, rozdrażnienie? A może po prostu chcesz przekonać się, jak wygląda konsultacja z psychologiem/psycholożką? Akademickie Centrum Wsparcia Psychologicznego UG spieszy z pomocą! 

Czym zajmujemy się w ACWP UG?  

– zapraszamy na indywidualne konsultacje (możesz wziąć udział w 3 bezpłatnych spotkaniach ze specjalistkami), Link do zapisów
– jeśli będzie taka potrzeba – pomożemy Ci w podjęciu kolejnych kroków (np. wskażemy różne nurty psychologiczne, wspólnie możemy opracować cele terapii itp.)  

– prowadzimy różnego rodzaju warsztaty i grupy wsparcia. Informacje o wszystkich wydarzeniach znajdziesz w zakładce Aktualności

– możesz na nas liczyć w kwestii psychoedukacji 🙂

Czego nie robimy w ACWP UG? 

– nie prowadzimy terapii długoterminowej 

– nie działamy jakocentrum interwencji kryzysowej, w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia, zadzwoń pod numer alarmowy 112. W naszej zakładce ważne kontakty, znajdziesz informacje o bezpłatnej całodobowej pomocy psychologicznej 

Wraz z nowym rokiem akademickim 2023/2024 wszystkim osobom studiującym życzymy, abyście tworzyli najlepsze wspomnienia, pamiętali o swoich potrzebach i dbali również o zdrowie psychiczne! 

Zespół Akademickiego Centrum Wsparcia Psychologicznego 


Czego potrzebujesz w czasie sesji? Spokoju, równowagi, motywacji, oddechu, wiary w siebie…?

Pamiętaj, że masz prawo doświadczać lęku, niepokoju, mieć problemy z koncentracją i motywacją. Możesz też po prostu mieć gorszy dzień. Jeśli czujesz, że to jest ten moment i chcesz o tym porozmawiać, zapraszamy do kontaktu z Akademickim Centrum Wsparcia Psychologicznego UG.

Więcej informacji dotyczących zapisów na konsultacje znajdziecie TU

Zapraszamy nie tylko osoby studiujące, ale także doktorantów i doktorantki!

W tym szczególnym czasie zapraszamy też na specjalne – sesyjne środowe dyżury walk-in poprzez Skype, które nie wymagają wcześniejszych zapisów.

Kiedy: 21 czerwca i 28 czerwca 2023 roku w godz. 18:00-20:00

Kto: psycholożka dr Agata Rudnik

Konsultacje walk-in trwają ok. 20-30 minut – w zależności od dostępności.

Login na Skype: Centrum Wsparcia Psychologicznego UG


Newsletter

Zapraszamy do zapisania się na newsletter wspierający wszystkie osoby mierzące się z sesją!
Nie ważne czy to Twoja pierwsza czy ostatnia sesja egzaminacyjna – otrzymasz garść praktycznych informacji, które pomogą Ci zdać dobrze egzaminy i zadbać o siebie ❤️ 

Poruszymy takie tematy jak: 

Jaki rodzaj nauki jest najbardziej efektywny wg. badań naukowych?

Jak walczyć z prokrastynacją i dlaczego w ogóle Cię dopada?

Jak obniżyć napięcie przed egzaminem, by napisać go z czystą głową?

Link: https://tiny.pl/cqwlj


 

 

 

 

 


Nowy rok akademicki z ACWP!

Nowy rok przynosi zmiany w ACWP! Zapraszamy Was do nowej siedziby. Jest większa i jaśniejsza. No i ma piękny widok!
Znajdziecie nas w tzw. starym rektoracie przy ul. Bażyńskiego 1 a – pokój 313 (III piętro)

Jedno się nie zmienia. Zapewniamy bezpieczną przestrzeń, aby każdy, kto zgłosi się do Centrum, otrzymał pełne wsparcie. Informacje o osobach pełniących dyżury (zarówno online, jak i w kontakcie): więcej informacji
Każda osoba studiująca i pracująca na Uniwersytecie Gdańskim może skorzystać tu z trzech bezpłatnych spotkań z jednym z sześciu psychologów (udzielamy dwunastu konsultacji tygodniowo). Szczegóły dotyczące zasad i zapisów: więcej informacji

Do zobaczenia! 
Zespół ACWP UG



Шановні, У той важкий час, коли в нас усіх різні емоції, пригадуємо що на Ґданському університеті діє Академічний Центр Психологічної Допомоги в якому можна дістати безкоштовну пораду й розмову з психологом у режимі онлайн. Більше інформацій тут: cwp@ug.edu.pl

Логін Skype: Centrum Wsparcia Psychologicznego UG

Підтримуймо себе!

Dear All, at this difficult time, when we all struggle with various emotions, we would like to let you know that you can get free psychoological support at the Academic Psychological Support Center. More information: cwp@ug.edu.pl

Skype login: Centrum Wsparcia Psychologicznego UG

Let’s support each other!


Zespół CWP tworzą specjaliści, którzy udzielają bezpłatnego krótkoterminowego wsparcia psychologicznego. Po wcześniejszym zgłoszeniu drogą mailową możesz skorzystać z trwających od 30 do 50 minut porad i konsultacji online.

Więcej informacji: tu

Centrum to przestrzeń, która nie tylko zapewnia pomoc psychologów. Tu swoje pomysły w zakresie wspierania zdrowia psychicznego. Już teraz zapraszamy do skorzystania z naszej biblioteczki tekstów pomagających przetrwać ten niełatwy czas.

Do zobaczenia i usłyszenia!

Centrum Wsparcia Psychologicznego powstało pod egidą prof. Arnolda Kłonczyńskiego, Prorektora ds. Studentów i Jakości Kształcenia.