wydarzenia | Serwis główny UG

logo UG

Tydzień na Uniwersytecie Gdańskim

Zapowiedź wydarzeń

26 lutego – 4 marca 2018 r.

28 lutego (środa)

·         Wykład „Bioluminescencja” dr hab. Karola Krzymińskiego, prof. nadzw.

godz. 10.00-11.00, Wydział Chemii UG, Wita Stwosza 63, s. D101

ncn

Narodowe Centrum Nauki podsumowało pierwszą edycję konkursu MINIATURA. W zakończonym niedawno konkursie wsparcie otrzymało 828 naukowców, a łączna kwota finansowania wyniosła prawie 30 mln zł.

Uniwersytet Gdański jest na 6 miejscu wśród uczelni z całego kraju, którym przyznano największą liczbę grantów. W województwie pomorskim przyznano 55 grantów, z czego 25 dla pracowników Uniwersytetu Gdańskiego. Liczbowy wskaźnik sukcesu wyniósł tym samym 50%.

Spotkanie z parlamentarzystami

Parlamentarzyści z województwa pomorskiego byli gośćmi spotkania Rady Rektorów Województwa Pomorskiego, którego celem było uzyskanie wsparcia polityków różnych ugrupowań dla projektu Ustawy 2.0.

Absolwencka Debata Dyplomatyczna na UG

Stowarzyszenie Absolwentów Wyższej Szkoły Handlu Morskiego, Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wydziałów Ekonomicznych Uniwerystetu Gdańskiego w Sopocie zorganizowało 21 lutego 2018 roku na Wydziale Ekonomicznym Uniwerystetu Gdańskiego Absolwencką Debatę Dyplomatyczną pt. Oblicza demokracji – ambasador jako polskie okna na świat, konsul honorowy, czyli zagraniczne spojrzenie na Polskę.

dni kariery

6 marca 2018 r. (wtorek) na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego (Gdańsk-Oliwa, ul. Bażyńskiego 4) odbędzie się kolejna edycja Dni Kariery® - studenckich targów pracy, praktyk i staży, organizowanych od ponad 20 lat przez AIESEC, największą międzynarodową organizację prowadzoną przez młodych ludzi.

Logo NFOŚiGW

Nadmorska leśniczówka” to jedyny projekt rozwojowy z woj. pomorskiego zakwalifikowany do dofinansowania ze środków NFOŚiGW w ramach programu „Edukacja ekologiczna” III nabór 2017 r.

Projekt „Nadmorska leśniczówka” realizowany będzie w Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. prof. Krzysztofa Skóry w Helu.

Projekt obejmuje stworzenie dwóch obiektów:

Welcome

Większość obcokrajowców, to studenci programu ERASMUS+, do których dołączyło kilkoro żaków z Indii, Indonezji i Iraku.

Logo UG

Tydzień na Uniwersytecie Gdańskim

Zapowiedź wydarzeń

19-25 lutego 2018 r.

20 lutego (wtorek)

Dyplomacja

Stowarzyszenie Absolwentów WSHM, WSE i Wydziałów Ekonomicznych UG zaprasza na Absolwencką Debatę Dyplomatyczną, pt. Oblicza dyplomacji – ambasador jako polskie okno na świat, konsul honorowy, czyli zagraniczne spojrzenie na Polskę. Debata odbędzie się na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie przy ul. Armii Krajowej 119/121, 21 lutego 2018 r. (środa)) o godzinie 13:30 w auli B.

Logo Targi Akademia

Już 19 i 20 marca 2018 r., po raz 24. na Uniwersytecie Gdańskim odbędą się największe w regionie pomorskim targi edukacyjne – Targi Akademia 2018. To doskonała okazja dla przyszłych studentów, którzy stoją przed wyborem uczelni oraz kierunku studiów, by zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych z całej Polski.

Subskrybuj RSS - wydarzenia