wydarzenia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

1

Współpraca  w zakresie rozwoju nowych technologii, wspierania kultury przedsiębiorczości, nawiązywania kontaktów międzynarodowych, badań naukowych, wsparcia merytorycznego dla społeczności Uczelni oraz organizacji staży dla studentów w banku – to główne obszary wspólnych działań Uniwersytetu Gdańskiego i Santander Bank Polska S.A. w ramach odpisanej umowy o współpracy.

1

Ukazał się numer specjalny "Gazety Uniwersyteckiej" dla uczczenia jubileuszu 220. urodzin Adama Mickiewicza oraz 200. rocznicy jego debiutu poetyckiego. Wydanie powstało z inicjatywy prof. nadzw., dr hab. Katarzyny Wojan oraz prof. nadzw., dr hab. Zbigniewa Kaźmierczyka we współpracy z Zuzanną HarmacińskąAleksandrą Doering – studentkami filologii polskiej.

Targi Akademia

Zakończyła się kolejna edycja Targów Akademia. Tegoroczne targi to ponad 60 wystawców, niemal 10 000 zwiedzających, DNI OTWARTE UG, warsztaty, wykłady, a przede wszystkim merytoryczne rekrutacyjne i maturalne spotkania.

Targi AKADEMIA to największe edukacyjne spotkania na Pomorzu. Każdego roku towarzyszą rocznicy powstania Uniwersytetu Gdańskiego i są wpisane w obchody Święta Uczelni; w tym roku odbywały się w dniach 19-20 marca na terenie Kampusu UG w Gdańsku Oliwie.

1

Wręczenie państwowych odznaczeń, Nagrody Nauczyciela Roku im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza, Nagrody Naukowe Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, powołania dla członków pierwszej Rady Uniwersytetu Gdańskiego oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej śp. Lecha Kaczyńskiego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, Profesora Uniwersytetu Gdańskiego to najważniejsze punkty Święta Uczelni oraz otwarcia roku jubileuszowego 50-lecia UG. Uroczystość uświetnił koncert Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego.

1

"Dobre i złe transformacje. Co czeka Polskę?" - wykład otwarty prof. Leszka Balcerowicza

18 marca (poniedziałek)

·         Cykl wykładów „Biologia Współczesna”: „Zobaczyć niewidoczne –  Innowacyjne techniki w mikroskopii konfokalnej”