wydarzenia | Serwis główny UG

OTD 21018

Lokalizacja: Gdańsk
Termin: 12 - 15 listopada 2018 r.
Organizator: Forum Młodych Dyplomatów w Trójmieście

Tegoroczna tematyka Ogólnopolskiego Tygodnia Dyplomacji (OTD) skupia się wokół 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, 100-lecia przyznania kobietom praw wyborczych w Polsce, a także wokół świętowania Dnia Służby Zagranicznej. Wydarzenie w Trójmieście rozpocznie się 12 listopada 2018 r.

Harmonogram wydarzenia na UG:

zostań żołnierzem P

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca. Na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by  wstępowali do wojska. Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”.

300-lecie wyhodowania kawowca

• piątek, 16 listopada 2018 roku, 13:00 do roku, 15:00

300 lat kawy

wykopać

Gra "Excavate!" (ang. wykopać), która powstała w ramach popularyzatorskiego projektu realizowanego na Wydziale Historycznym UG, została zaprezentowana w ramach 22nd Ji.hlava International Documentary Film Festival w czeskiej Igławie

uniLion

W październiku 2018 r. w Brukseli miało miejsce pierwsze tematyczne spotkanie sieci UnILiON. Spotkanie dotyczyło doskonałości w edukacji akademickiej i badaniach naukowych, dyskusja toczyła się w  gronie przedstawicieli Komisji Europejskiej  oraz szkół wyższych reprezentujących sieć UniLion.

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości 2018 na UG

• środa, 14 listopada 2018 roku, 9:00 do roku, 14:00

Tegoroczny X Pomorski Dzień Przedsiębiorczości Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku organizuje w partnerstwie z powiatowymi urzędami pracy, Uniwersytetem Gdańskim i pomorskimi pracodawcami. Jeden dzień, siedemnaście wydarzeń:  spotkania z ekspertami, youtuberami i blogerami, warsztaty, gry biznesowe, konkursy.

Kaliningrad

30 października 2018 r. Kampus UG w Oliwie odwiedziła grupa młodzieży maturalnej ze szkoły językowej w Kaliningradzie. Grupa ponad trzydziestu osób zwiedziła wybrane miejsca w kampusie, w tym Wydział Biologii, Wydział Prawa i Administracji oraz Wydział Nauk Społecznych. Największe wrażenie na młodzieży oraz ich opiekunach zrobiło Muzeum Inkluzji w Bursztynie, Muzeum Kryminalistyki, studio Radia Mors oraz nowe studio telewizyjne. Całość wycieczki dopełnił spacer i krótki odpoczynek w Ekoparku.

Prof. Szybalski o Lwowie

Zapraszamy na uroczystą laudację książki Jarosława Abramowa-Newerly’ego: Profesor Wacław Szybalski o Lwowie, genach, istocie życia i noblistach oraz wernisaż wystawy poświęconej profesorowi Wacławowi Szybalskiemu.

Promocja książki odbędzie się z udziałem autora, pana Jarosława Abramowa-Newerly’ego.

Experience USA

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu, zapraszają na spotkanie z dyplomatą amerykańskim. Pan Konsul Brian Selman przedstawi 3 możliwości wyjazdowe do USA skierowane do studentów:

Subskrybuj RSS - wydarzenia