wydarzenia | Serwis główny UG

EU

Dr hab. Przemysław Borkowski, prof. nadzw. z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego 22 listopada 2017 r. wziął udział - w charakterze zaproszonego eksperta Komisji Transportu i Turystyki Parlamentu Europejskiego - w wysłuchaniu publicznym na temat nowego "Pakietu Mobilności".

Tydzień na Uniwersytecie Gdańskim

Zapowiedź wydarzeń

27 listopada – 3 grudnia 2017 r.

28 listopada (wtorek)

·       Promocja projektu Mov' in Europe i spotkanie podróżnicze oraz warsztaty pt. „Jak zaaplikować na Erasmusa”

Kawiarnia Naukowa w Sopocie

Centrum Informatyczne Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej
Hotel Rezydent*****

mają zaszczyt zaprosić Państwa do CVI Kawiarni Naukowej
w Hotelu Rezydent***** w Sopocie (Plac Konstytucji 3 Maja 3)
na cykl popularnonaukowych spotkań z wybitnymi postaciami polskiej nauki

Godło RP

26 października 2017 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim akty nominacyjne nauczycielom akademickim oraz pracownikom nauki i sztuki.

Akty nominacyjne m.in. otrzymali:

Tydzień na Uniwersytecie Gdańskim

Zapowiedź wydarzeń

20 - 26 listopada 2017 r.

22 listopada (środa)

Logo UG

Uniwersytet Gdański, wspólnie z 21 polskimi szkołami wyższymi, podpisał Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. Sygnatariusze Deklaracji zobowiązali się w niej m.in. do pielęgnowania wartości akademickich, a w szczególności sumienności, obiektywizmu, niezależności, otwartości i przejrzystości, upowszechniania idei równości, różnorodności, tolerancji, respektowania i ochrony prawa człowieka, dbania o ład organizacyjny uczelni, opierając jej zarządzanie na fundamentach społecznej odpowiedzialności.

Smok

Grupa przyjaciół – studentka Uniwersytetu Gdańskiego i absolwenci Politechniki Gdańskiej stworzyli „Smoka”, chatbota, który pokazuje aktualny stan jakości powietrza we wskazanej lokalizacji. Program działa na Facebooku, dzięki czemu korzystanie z niego jest bardzo przystępne.

Interreg South Baltic

Projekt o nazwie "SEAPLANSPACE  - Marine spatial planning instruments for sustainable marine governance" ma międzynarodowy charakter i będzie realizowany we współpracy z partnerami z Polski, Niemiec, Danii, Szwecji i Litwy. Celem projektu jest wzmocnienie kompetencji pracowników administracji, sektora prywatnego, studentów i absolwentów uczelni wyższych w zakresie morskiego planowania przestrzennego i zrównoważonego zarządzania morzem.

Logo UG

16 listopada 2017 w siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie odbędzie się konferencja Społeczna Odpowiedzialność Nauki – wyzwania dla środowiska akademickiego i biznesu, podczas której nastąpi uroczyste podpisanie Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni przez rektorów polskich szkół wyższych. Z ramienia Uniwersytetu Gdańskiego podpis złoży Prorektor ds. Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Krzysztof Bielawski.

Subskrybuj RSS - wydarzenia