wydarzenia | Serwis główny UG

gsm

gdański salon maturzystów

Po raz jedenasty Uniwersytet Gdański będzie gospodarzem Gdańskiego Salonu Maturzystów PERSPEKTYWY, imprezy adresowanej do maturzystów ze szkół województwa pomorskiego, których wiosną przyszłego roku czekają egzaminy maturalne.

Gdański Tydzień Demokracji

Zapraszamy do udziału w spotkaniu autorskim profesora Jerzego Zajadło, poświęconym książce pt. Sędziowie i niewolnicy, które odbędzie się w piątek 15 września 2017 r., o godzinie 18:00, w Europejskim Centrum Solidarności. Wydarzenie jest częścią 2. Gdańskiego Tygodnia Demokracji, odbywającego się w dniach od 11 do 17 września 2017 r.

Bernard Lammek

W dniu 8 września 2017r. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Gdańskiego miała miejsce uroczystość Jubileuszu 70-lecia Rektora Seniora prof. dr. hab. inż. Bernarda Lammka.

Chojnice / Człuchów

Rodziny poszkodowane w czasie nawałnicy, która przeszła przez Pomorze w nocy z 11 na 12 sierpnia 2017 r., dzieci wraz z opiekunami z powiatu chojnickiego, spotkali się z rektorem Uniwersytetu Gdańskiego  i przedstawicielami Grupy Lotos. Dzieci otrzymały przygotowane dla nich upominki i na czas spotkania zawładnęły gabinetem rektora UG.

Godło RP

Minister Sprawiedliwości powołał dr hab. Katarzynę Wojan, prof. UG na konsultanta Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do udziału w przeprowadzaniu egzaminu na tłumacza przysięgłego języka fińskiego na kadencję 2017-2021.

Dzień Ryby w Helu 2017

Podczas tegorocznego Dnia Ryby w Helu w sobotę, 29 lipca 2017 r. w godz. 11:00 - 17:00 organizatorzy będą starali się przybliżyć wiedzę na temat okonia, szczupaka oraz certy. Pragną zwrócić w ten sposób uwagę odbiorców na różnorodność zagrożeń, z którymi mierzą się rodzime gatunki ichtiofauny.

Nowe umiejętności

Na początku lipca rozstrzygnięto konkurs na dofinansowanie 40 projektów dla osób bezrobotnych. Podpisano też umowy między Urzędem Marszałkowskim a Uniwersytetem Gdańskim i gminą Puck na dwa działania, które przygotują do zawodu osoby o niskich kwalifikacjach.

Stacja Biologiczna Uniwersytetu Gdańskiego, Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING oraz partnerzy serdecznie zapraszają mieszkańców oraz turystów na IV piknik „Wyspa Przyrodników”.

święto wydziału filologicznego

Dziekan i Rada Wydziału Filologicznego

Uniwersytetu Gdańskiego

zapraszają na

Święto Wydziału

połączone z wręczeniem

dyplomów doktorskich i habilitacyjnych.

Uroczystość odbędzie się w piątek, 30 czerwca 2017 roku o godz. 15.00

w Sali Teatralnej Wydziału Filologicznego

Podpisanie umowy

Wymiana profesorów wizytujących oraz studentów – to główny obszar wspólnych działań Uniwersytetu Gdańskiego i Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego w Mińsku w ramach podpisanej umowy o współpracy.

Ze strony Uniwersytetu Gdańskiego porozumienie podpisał JM Rektor UG prof. Jerzy Piotr Gwizdała, natomiast ze strony Białoruskiego Uniwersytetu Państwowego w Mińsku – Prorektor prof. Siarhej Pazniak.

Subskrybuj RSS - wydarzenia