wydarzenia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

1

15 października 2019 roku na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni im. Danuty Baduszkowej odbył się koncert z udziałem Akademickiego Chóru Uniwersytetu Gdańskiego oraz zespołu Jantar. Wtorkowe widowisko opatrzone tytułem „W dobrą stronę” zorganizowane zostało w ramach jubileuszu 50–lecia Uniwersytetu Gdańskiego. Na program koncertu składały się utwory z ostatnich pięciu dekad, które towarzyszyły studentom oraz wykładowcom od początku powstania UG do czasów współczesnych.

1

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość,
że 17 października 2019 roku zmarł

śp.

Pan Marek Hermann

wieloletni, ceniony i szanowany pracownik Biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego.

Odszedł od nas pogodny i serdeczny Kolega, dobry Człowiek i najlepszy Przyjaciel.

1

Serdecznie zapraszamy na 117.

Spotkanie autorskie z Profesorem Stanisławem Waltosiem

• wtorek, 15 października 2019 roku, 14:00

Katedra Prawa Karnego Procesowego i Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego oraz wydawnictwo Wolters Kluwer mają zaszczyt zaprosić na spotkanie autorskie z Profesorem Stanisławem Waltosiem. Przedmiotem spotkania, które poprowadzi prof. Jerzy Zajadło, będzie najnowsza książka Profesora pt. Wędrowanie po wyspach pamięci, wyd. Wolters Kluwer 2019.  „Wędrowanie po wyspach pamięci” to wspomnienia jednej z najbardziej znanych postaci świata nauki. Prof.

Logo

Pierwszy raz w historii Śniadanie Przyjaciół Fundacji Uniwersytet Dzieci odbędzie się w Gdańsku. Już 24 października władze uczelni wyższych, przedstawiciele biznesu i szkół spotkają się w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego, żeby rozmawiać o tym, jakie kompetencje są kluczowe dla lepszej przyszłości uczniów oraz jak wspomóc szkołę w procesie ich kształcenia.

a

„Czytając zebrane tu eseje, trudno nie czuć dumy z bycia częścią tej społeczności, ze współtworzenia wspaniałej idei uniwersytetu” – podkreślił we wstępie do książki „50 spotkań na 50-lecie UG” Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy P. Gwizdała. Promocja książki, połączona z wernisażem wystawy, odbyła się w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego.

1

Uniwersytet Gdański zaprasza na OPEN ACCESS INFO DAY UG, który odbędzie się 23 października 2019 w godzinach 10:00-13:30 w Bibliotece Głównej UG (aula 028).

Wydarzenie organizowane jest w ramach X Tygodnia Otwartej Nauki w Polsce (21-27 października 2019).

Podczas spotkania odbędą się wykłady i prezentacje ekspertów – szczegółowy program znajduje się poniżej.

Dzień Informacyjny na Uniwersytecie Gdańskim

Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała ma zaszczyt zaprosić na uroczystą promocję książki jubileuszowej pt. „50 spotkań na 50-lecie UG”, która odbędzie się
30 września 2019 roku w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego w Kampusie Oliwskim. Promocji będzie towarzyszyć otwarcie wystawy pt. „50 spotkań na 50-lecie UG”.

Czas: 30 września 2019, godz. 16.00

1

W dniach 16-17 września 2019 r w Krakowie odbył się Kongres Społecznej Odpowiedzialności Nauki, przygotowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego we współpracy z uczelniami a także organizacjami i stowarzyszeniami popularyzującymi naukę. Uniwersytet Gdański był aktywnym i widocznym uczestnikiem Kongresu.

Subskrybuj RSS - wydarzenia