Obrońcy pańszczyzny. Kim byli, co myśleli, dlaczego jej bronili? CASiD zaprasza na wykład prof. SWPS Adama Leszczyńskiego,

Przed nami kolejny wykład w ramach serii "Wokół krytyki społecznej"! 16 maja o godzinie 11:30 w auli S208 na Wydział Nauk Społecznych UG odbędzie się wykład "Obrońcy pańszczyzny. Kim byli, co myśleli, dlaczego jej bronili?", który poprowadzi dr hab. Adam Leszczyński prof. Uniwersytet SWPS. Organizatorem wykładu Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej.

Adam Leszczyński jest autorem m.in:

- Skok w nowoczesność. Polityka wzrostu w krajach peryferyjnych 1943–1980 (2013)

- Eksperymenty na biednych (2016)

- Psychologia Okrągłego Stołu (2019)

- Ludowa historia Polski (2020)

- Obrońcy pańszczyzny (2023)

Wykładowca jest członkiem zespołu Krytyki Politycznej oraz współzałożycielem OKO.press. Od 2024 roku pełni obowiązki dyrektora Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego.

Leszczyński
CASiD UG