fbpx Koszykarki AZS UG w półfinale I ligi | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Koszykarki AZS UG w półfinale I ligi

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 14.04.2017 r.

INFORMACJA PRASOWA

Miło nam poinformować, że drużyna koszykarek AZS Uniwersytet Gdański awansowała do półfinału rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy w sezonie 2016/2017. W hali Gdańskiego Ośrodka Sportu zawodniczki pokonały zespół ŁKS SMS Łódź.

Bieżący sezon należy z pewnością do najlepszych w historii występów AZS Uniwersytet Gdański w I lidze centralnej. Już w sezonie zasadniczym podopieczne trenerów Włodzimierza Augustynowicza i Andrzeja Cieplika pokazały, że będą zaliczać się do faworytek tegorocznych rozgrywek. Bilans występów w rundzie zasadniczej AZS Uniwersytet Gdański – 18 zwycięstw i tylko dwie porażki. Akademiczki ze zdobyczą 28 punktów zajęły pierwsze miejsce w lidze – mówi Piotr Walczak, Prezes AZS Uniwersytet Gdański.

W grze o awans do Ekstraklasy pozostały 4 drużyny – SMS PZKosz Łomianki, MUKS Pomarańczarnia Poznań, AZS Politechnika Korona Kraków i AZS Uniwersytet Gdański. W III rundzie fazy play-off rywalkami podopiecznych Włodzimierza Augustynowicza i Andrzeja Cieplika będą koszykarki – AZS Politechnika Korona Kraków. Pierwszy mecz odbędzie się jeszcze w kwietniu w Gdańsku.

Skład zespołu AZS UG sezon 2016/2017:

Jastina Kosalewicz, Karina Różyńska, Żaneta Szczęśniak, Paulina Kuras, Kinga Bączek, Marta Cieślicka, Karolina Formella, Angelika Kuras, Agnieszka Ostrowska, Kamila Szmytkowska, Magdalena Jacak

I Trener: Włodzimierz Augustynowicz

II Trener: Andrzej Cieplik