Prezydent, premierzy oraz politycy na konferencji w UG: „Polska w Unii Europejskiej 2004-2024. Współpraca, osiągnięcia i wyzwania”

Konferencja z udziałem byłego Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego, Forum Premierów RP oraz panel ekspercki Unia Europejska - wyzwania 2040+. Zapraszamy na wydarzenie z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Wydarzenie będzie transmitowane online.

Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Piotr Stepnowski oraz Dziekan Wydziału Ekonomicznego dr hab. Monika Bąk, prof. UG zapraszają do udziału w konferencji „Polska w Unii Europejskiej 2004-2024. Współpraca, osiągnięcia i wyzwania”, organizowanej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego 17 maja 2024 r. Wydarzenie odbędzie się z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.

Gościem Honorowym konferencji będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Aleksander Kwaśniewski.

W Forum Premierów RP 20 lat Polski w Unii Europejskiej 2004-2024 udział potwierdzili: Jan Krzysztof Bielecki, Hanna Suchocka, Leszek Miller oraz Leszek Balcerowicz. Forum poprowadzi ekonomista, pisarz, członek Rady Polityki Pieniężnej w latach 2004-2010 dr hab. Dariusz Filar, prof. UG.

Podczas wydarzenia odbędzie się również Panel Ekspercki Unia Europejska - wyzwania 2040+ z udziałem Jarosława Wałęsy, dr Magdaleny Adamowicz, dr. Janusza Lewandowskiego, prof. dr hab. Anny Zielińskiej-Głębockiej. Panel będzie moderowany przez Ambasadora RP przy Unii Europejskiej w latach 1996 -2001 Jana Truszczyńskiego.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Pomorska Beata Rutkiewicz, Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk oraz Portal Edukacyjny „Perspektywy”.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Link do transmisji online: https://youtube.com/live/v1MfvJvPRTc?feature=share

Załącznik Rozmiar