Stypendium i Dotacja imienia Krzysztofa Skubiszewskiego 2017

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Celem Stypendium i Dotacji jest promowanie demokracji, poszanowania praw człowieka, państwa prawa i zasad prawa w stosunkach międzynarodowych. Temat badań naukowych będzie związany z powyższym celem i będzie należeć do jednej z następujących dyscyplin:

• prawo (w szczególności prawa człowieka, prawo konstytucyjne, prawo międzynarodowe)
  • nauki polityczne
  • historia najnowsza.

Fundacja przyzna w roku akademickim 2017/2018 jedno stypendium i dwie dotacje.

Stypendium umożliwi prowadzenie badań naukowych w Polsce przez cały rok akademicki 2017/2018, we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim lub z inną polską uczelnią, w zakresie prawa, nauk politycznych lub historii najnowszej. Celem Stypendium jest szerzenie demokracji, praw człowieka, zasad państwa prawa i poszanowania prawa w stosunkach międzynarodowych.

Stypendium jest przeznaczone dla osób, które obroniły doktorat (lub mają znaczący dorobek naukowy) lub też ukończyły studia wyższe i wykazują się wysokimi osiągnięciami na rzecz dobra społecznego, w szczególności promowania demokracji i państwa prawa.

Dotacja umożliwi jej beneficjentowi trzymiesięczny lub krótszy pobyt w Polsce, który będzie miał takie same cele i będzie zorganizowany na podobnych zasadach, jak pobyt w ramach Stypendium.

Wnioski będą przyjmowane do 13 kwietnia 2017 r.

Szczegóły na stronie WWW www.skubi.net

2017-02-17
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 17 luty, 2017 - 09:29; osoba wprowadzająca: Tadeusz Zaleski Ostatnia zmiana: wtorek, 24 Kwiecień, 2018 - 13:19; osoba wprowadzająca: Tadeusz Zaleski