Ponad milion na wdrożenia w Programie Inkubator Innowacyjności 2.0

Uwaga! Komunikat archiwalny. Jego treść może być już nieaktualna.

Konsorcjum w składzie: Politechnika Gdańska (lider), Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny oraz Spółka celowa PG Excento sp. z o.o. znalazło się na 3. miejscu na liście rankingowej laureatów konkursu w ramach Programu Inkubator Innowacyjności 2.0. Ta wysoka lokata i dofinansowanie w kwocie 1 100 000,00 zł na wdrożenia utrwala pozycję Uniwersytetu Gdańskiego wśród liderów innowacyjności.

W ramach programu Inkubator Innowacyjności 2.0. konsorcjum będzie prowadzić przedsięwzięcia przedwdrożeniowe, promować osiągnięcia naukowe pomorskich naukowców oraz wzmacniać współpracę między środowiskiem naukowym a otoczeniem biznesowym. Trzy pomorskie uczelnie zaplanowały m.in. spotkania z przedstawicielami biznesu w celu przedstawienia oferty technologicznej, wyników badań naukowych czy usług badawczych oraz udział w targach i wystawach typu ‘science to business’.

Konsorcjum jako jeden z 24 wnioskodawców tegorocznej edycji konkursu znalazło się w pierwszej ścisłej trójce konsorcjów z najwyższymi ocenami zespołu rekomendującego. Wysokie 3. miejsce na liście rankingowej laureatów konkursu utrwala pozycję Uniwersytetu Gdańskiego wśród liderów innowacyjności. Dofinansowanie dla konsorcjum wynosi 90% kosztów kwalifikowalnych tj. 1 100 000,00 zł. Dofinansowanie dla Uniwersytetu Gdańskiego wynosi 282.333,34 zł. Na 1. miejscu w konkursie znalazło się konsorcjum z Uniwersytetem Warszawskim jako liderem, a na 2 – konsorcjum z Uniwersytetem Jagiellońskim w Krakowie jako liderem.

Inkubator Innowacyjności 2.0 to przedsięwzięcie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu pozakonkursowego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).

Trzy pomorskie uczelnie – Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska oraz Gdański Uniwersytet Medyczny oraz funkcjonujące w ich strukturach Centra Transferu Technologii realizowały razem drugą edycję projektu – Inkubator Innowacyjności+ zakończoną w styczniu 2019 roku.

Więcej informacji o wynikach konkursu

2019-04-18
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 18 Kwiecień, 2019 - 09:12; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska Ostatnia zmiana: czwartek, 18 Kwiecień, 2019 - 09:12; osoba wprowadzająca: Marta Kontowska