fbpx Kobiety Sukcesu 2014 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Kobiety Sukcesu 2014

W gronie laureatek plebiscytu „Kobieta Sukcesu 2014”,  organizowanego przez Konwencję Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, znalazła się redaktor Alina Kietrys z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz absolwentki naszej uczelni: Katarzyna Czajka – prezes Falck Medycyna, Mirosława Lehman – burmistrz Kartuz oraz Joanna Zwierzchowska – prezes Agencji Turystyki Aktywnej.

„Kobieta Sukcesu” to plebiscyt z najdłuższą tradycją nagradzania kobiet wyróżniających się swoją działalnością w sferze biznesu, kultury, polityki i nauki. Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, a organizatorem jest Konwencja Przedsiębiorców Województwa Pomorskiego. Tegorocznej, 19. już edycji, patronowała redakcja pisma „Twoja Gazeta Trójmiasto”.

Tytuł „Kobieta Sukcesu” w województwie pomorskim przyznawany jest za szczególną aktywność społeczną, w sferze kultury, biznesu, polityki oraz za wykazywanie się w codziennej pracy ponadprzeciętnymi osiągnięciami.

W 2014 roku nagrodzono jedenaście pań z województwa pomorskiego. Wśród laureatek znalazła się redaktor Alina Kietrys z Wydziału Nauk Społecznych UG, obecnie w ramach zajęć na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi  laboratorium radiowe. Ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego pracuje od 15 lat. Kieruje także internetowym Radiem MORS UG (Mega Otwarte Radio Studenckie). Jest dziennikarką, publicystką, krytykiem teatralnym ze znaczącym dorobkiem i doświadczeniem zawodowym; autorką wielu audycji radiowych i programów telewizyjnych. Pracowała w radiu w Gdańsku i Warszawie, prowadząc programy na żywo (m.in. Cztery pory roku), była szefem redakcji literackiej. Przez kilka lat realizowała w telewizji programy publicystyczne i teatralne, a także reportaże i filmy dokumentalne. Pracowała również  w prasie regionalnej i ogólnopolskiej; jej teksty zdobywały nagrody na wielu konkursach.

Wśród laureatek tegorocznego plebiscytu znalazły się także absolwentki Uniwersytetu Gdańskiego, które odniosły znaczące sukcesy zawodowe. Są to panie: Katarzyna Czajka, absolwentka skandynawistyki UG, obecnie prezes Falck Medycyna, Mirosława Lehman,  absolwentka Wydziału Filologiczno-Historycznego UG, obecnie burmistrz Kartuz oraz Joanna Zwierzchowska, absolwentka germanistyki UG, obecnie prezes Agencji Turystyki Aktywnej.

Uroczysta gala wręczenia statuetek, z udziałem Pani wicemarszałek województwa pomorskiego  Hanny Zych-Cisoń odbyła się 27 kwietnia 2014 roku w Dworze Artusa w Gdańsku.

Laureatki Plebiscytu Kobieta Sukcesu 2014
  1. Katarzyna Czajka, prezes Falck Medycyna
  2. Zyta Górna, prezes Stowarzyszenia Kobiet Zgorzałego
  3. Barbara Jarema, właścicielka „Checzy Rybackiej” w Borowie