fbpx Spotkanie z Urszulą Kubacką i Tomaszem Bąkiem | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Spotkanie z Urszulą Kubacką i Tomaszem Bąkiem

Międzywydziałowe Naukowo - Artystyczne Koło UG zaprasza na spotkanie z młodymi poetami Urszula Kubacką i Tomaszem Bąkiem.

Czas: 16 maja 2014, godz. 13:30
Miejsce: Wydział Filologiczny UG, Gdańsk ul. Wita Stwosza 55, aula 1.43

Spotkanie poprowadzi poeta i krytyk literacki dr Artur Nowaczewski.

Urszula Kulbacka - ur. 1992 r. Poetka, studentka Uniwersytetu  Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej. Debiutowała publikując cykl „drążenie” w antologii „Połów. Poetyckie debiuty 2010”. Laureatka wielu konkursów poetyckich, m.in. nagrody głównej w konkursie im. J. Bierezina, w związku z czym wydała tom wierszy Rdzenni mieszkańcy (2012), nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Poetyckiej Orfeusz oraz nagrodzony w konkursie Złotego Środka Poezji. Pochodzi z Ełku.

Tomasz Bąk – ur. 1991 r. w Tomaszowie Mazowieckim. Poeta, student ekonomii. Nominowany do nagrody głównej konkursu im. Jacka Bierezina (2009, 2010). Zdobywca nagrody głównej w konkursie poetyckim im. Klemensa Janickiego, organizowanym przez Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (2011) za tom Kanada (2011). Uhonorowany statuetką Silesiusa za debiut literacki (2012). Mieszka we Wrocławiu.

Więcej:https://www.facebook.com/events/833644403332430/?ref_newsfeed_story_type=regular&source=1

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz