fbpx Nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia

Książki prof. UG, dr hab. Ewy Graczyk oraz prof. UG, dr hab. Tomasza Swobody otrzymały nominację do Nagrody Literackiej Gdynia 2014.

Profesor Ewa Graczyk otrzymała nominację w kategorii Esej za książkę zatytułowaną: „Od Żmichowskiej do Masłowskiej. O pisarstwie w nadwiślańskim kraju” natomiast prof. Tomasz Swododa otrzymał nominację w kategorii Przekład za tłumaczenie tomu „Śnienie i życie” Gerarda de Nervala.

W tym roku padł rekord zgłoszonych tytułów: 146 tomów poezji, 142 powieści, 78 książek eseistycznych i 60 przekładów na język polski. Jury Nagrody Literackiej Gdynia pod przewodnictwem Małgorzaty Łukasiewicz wybrało 20 spośród 426 tytułów. Laureatów nagrody poznamy 28 czerwca 2014.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz