fbpx Nagrody Naukowe "Polityki" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Nagrody Naukowe "Polityki"

Do 23 czerwca trwa przyjmowanie zgłoszeń od młodych naukowców do 14. edycji Nagród Naukowych „Polityki”, to akcja stypendialna skierowana do młodych, zdolnych ludzi nauki.

Nagrody Naukowe przyznawane są od 2001 roku. Celem tej akcji stypendialnej wyławianie i eksponowanie tych, którzy są w awangardzie myśli, badań, intelektualnych poszukiwań, popularyzowanie tego co robią. Co roku ubiega się o nie kilkuset kandydatów w dziedzinie nauk humanistycznych, ścisłych, społecznych, nauk o życiu i nauk technicznych. Do tej pory 211 stypendystów otrzymało łącznie ponad 5 milionów złotych.

Aby ubiegać się o stypendium w wysokości 30 tys. zł należy wypełnić formularz aplikacyjny, dostępny na stronie www.polityka.pl/stypendia , a następnie do 23 czerwca wysłać go na adres stypendia@polityka.pl. 15-stkę finalistów ogłoszonych zostanie na łamach „Polityki” we wrześniu, zaś nazwiska 5 stypendystów ogłoszone zostaną podczas uroczystej gali 19 października.

Więcej: www.polityka.pl/stypendia

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski