fbpx Hotel dla pszczół na terenie kampusu UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Hotel dla pszczół na terenie kampusu UG

Na terenie Wydziału Biologii UG stanął hotel dla pszczół samotnic i innych dzikich owadów zapylających. UG włączył się tym samym w kampanię, która ma zwrócić uwagę na problem wymierania pszczół.

Hotel na terenie Wydziału Biologii jest jednym z dziesięciu postawionych  na Terenie Trójmiasta. Pieniądze na budowę hoteli pozyskano podczas akcji społecznej "Adoptuj Pszczołę" przeprowadzonej  we wrześniu 2013 roku. Budowa hoteli planowana jest w siedemnastu miastach Polski. Pierwsze hotele powstały już w Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach i Opolu. Projekt realizowany jest w ramach kampanii Fundacji Greenpeace Polska "Przychylmy Pszczołom Nieba".

Fot. dr Elżbieta Sontag

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Patryk Gawor